Informacje o pochodzeniu szczepionki były makabryczne

i

Autor: Canva Informacje o pochodzeniu szczepionki były makabryczne

Lubelski lekarz „antyszczepionkowiec” straszył swoich pacjentów przed szczepieniem na COVID-19

2021-11-09 12:49

Do wojewody lubelskiego trafił e-mail ze zgłoszeniem "nietypowej praktyki" stosowanej przez jednego z lubelskich lekarzy. Jakie informacje otrzymała mieszkanka na wizycie u kardiologa z województwa lubelskiego i co w tej sprawie postanowił zrobić Wojewoda Lubelski i Lubelska Izba Lekarska - dowiecie się w artykule.

Lekarz „antyszczepionkowiec”

Jak donosi Dziennik Wschodni lekarz kardiolog z województwa lubelskiego rozpowszechniał makabryczne opowieści dotyczące szczepionki na COVID-19 pośród swoich pacjentów, którzy mieli pytania dotyczące szczepienia. Informacja o tej „dziwnej praktyce” kardiologa wypłynęła na światło dzienne, kiedy roztrzęsiona po wizycie u lekarza kobieta zwierzyła się swojemu zięciowi z informacji, jakie otrzymała od medyka. Mężczyzna zgorszony makabrycznymi opowieściami, jakie lekarz przekazał teściowej postanowił je spisać i wysłać do Wojewody Lubelskiego z prośbą o interwencję w sprawie „nietypowego” zachowania medyka. Według informacji podanych przez Dziennik Wschodni wojewoda odmówił wyjawienia, w jakiej placówce przyjmuje lekarz, ale zapewnił, że będzie on interweniował w zgłoszonej przez mieszkańca sprawie.

Nie pozostawiam tego bez reakcji. Występuję z wnioskiem do okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej, w celu rozstrzygnięcia, czy takie działanie nie podlega już postępowaniu przed Okręgowym Sądem Lekarskim – podkreślił Lech Sprawka

Informacje, na temat szczepionki jakie przekazał pacjentce lekarz podczas wizyty były "dalekie od merytorycznych" i najprawdopodobniej ich celem było zniechęcenie pacjentki do wykonania szczepienia. Leszek Buk, prezes Lubelskiej Izby Lekarskiej, poinformował, że tego typu praktyki są ewidentnym łamaniem Kodeksu Etyki Lekarskiej, który obowiązuje każdego lekarza i po sprawdzeniu zgłoszonego przypadku postępowaniem jak najbardziej powinien zająć się sąd lekarski. W województwie Lubelskim jest to pierwsze takie zgłoszenie, niestety podobne przypadki były już zgłaszane w innych polskich miastach, obecnie dwie podobne sprawy rozpatrywane są w Poznaniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tak wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej