Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Lubelskie: Długa kolejka tirów na przejściu w Koroszczynie

2022-03-25 10:47

Na przejściu w Koroszczynie w województwie lubelskim kierowcy tirów muszą długo poczekać, zanim wyjadą z Polski. Z informacji podanych przez służby graniczne wynika, że w kolejce na wyjazd z Polski czeka już około 1,1 tys. pojazdów. Okres oczekiwania na odprawę znacznie się wydłużył. Jeśli chcecie się dowiedzieć, ile obecnie trzeba poczekać na granicy z Białorusią zapraszamy do artykułu.

Długa kolejka tirów na przejściu w Koroszczynie

W piątek (25 marca) kierowcy tirów czekają na odprawę 35 godzin na przejściu granicznym z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie). Obecnie około 1,1 tys. pojazdów czeka na wyjazd z Polski. Jak poinformował rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, na wyjeździe z kraju funkcjonariusze w ciągu nocnej zmiany odprawili 326 pojazdów ciężarowych.

"W kolejce znajduje się około 1,1 tys. samochodów, szacunkowy czas oczekiwania wynosi 35 godzin" – zaznaczył Deruś.

Natomiast na wjeździe do Polski w czasie ostatniej zmiany odprawiono 327 ciężarówek.

"Według danych strony białoruskiej na wjeździe do Polski oczekuje ok. 115 pojazdów, tj. 4 godziny oczekiwania" - dodał rzecznik.

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada ub.r. zostało zamknięte do odwołania przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu. Kierowcy ciężarówek kierowani są na towarowe przejścia graniczne w Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu. Z kolei ruch pojazdów osobowych i autokarów na granicy polsko-białoruskiej w woj. lubelskim odbywa się przez drogowe przejście graniczne w Terespolu.

Żurawie wracają na Lubelszczyznę