Jaki jest najlepszy i najgorszy prezent na Mikołajki?

2021-12-03 17:43
Jaki jest najlepszy i najgorszy prezent na Mikołajki?
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/_Alicja_

Od tego, czy byliśmy grzeczni przez cały rok zależy, czy 6 grudnia dostaniemy prezent. A.... przynajmniej w teorii. Dzieci o wymarzone podarki często proszą w listach adresowanych do Pana w czerwonym wdzianku. Z prezentami bywa jednak różnie, czasami dostajemy te wymarzone, a czasami wręcz przeciwnie.

Jakie są te najlepsze i najgorsze prezenty? Zapytaliśmy o to mieszkańców Lublina.

- Najlepszy prezent jaki dostałam na Mikołajki to chyba bilet na koncert mojego ulubionego wykonawcy - mówi jedna z mieszkanek Lublina. - A najgorszy? Skarpetki.

- Ciężko powiedzieć, ale myślę, że najlepszym prezentem był piesek - mówi kolejna mieszkanka Lublina. - Rok temu dostałam buldoga francuskiego od taty. No powiedzmy, że od Mikołaja.

- Ja dostałam kiedyś taką lalkę i wtedy to był mój najlepszy prezent, bo ona miała na imię Hania, czyli tak jak ja - mówi Hania z Lublina. - Najgorszy prezent, to chyba cukierki. Lubię cukierki, ale jako prezent to nie.

- Takiego najlepszego, to nie miałam chyba jeszcze - mówi mieszkanka Lublina. - Z dzieciństwa pamiętam cytrusy, które cieszyły. Teraz dzieci mają wszystko i niczego nie doceniają.

- Żaden prezent nie jest najgorszy, ponieważ dostajemy go od kogoś i jest to miły gest - mówi młody mieszkaniec Lublina. - Także żaden prezent nie jest najgorszy.

Mikołajki obchodzone są 6 grudnia. To święto ustanowione na pamiątkę świętego Mikołaja biskupa z Miry, który znany był z pomocy biednym i potrzebującym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE