IMGW: Silny wiatr i opady deszczu w północno-wschodniej części regionu

2022-07-13 13:15
Prognoza pogody - silny deszcz i wiatr
Autor: Canva

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia. Tym razem synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu w północno-wschodniej części województwa lubelskiego. Gdzie powieje najmocniej i do kiedy? Zapraszamy do artykułu.

Silny wiatr i opady deszczu w północno-wschodniej części regionu

„Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadów do 30 mm. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu” – przekazał w komunikatach IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu dotyczy północo-wschodniej części Lubelszczyzny, tj. powiatów: bialski, Biała Podlaska, łukowski, radzyński, włodawski, parczewski. Oba zjawiska możliwe są od wtorkowego popołudnia. Według synoptyków, wiać ma do godz. 1 w nocy, a opady deszczu przewidywane są do godz. 15 w środę.

Alert przed silnym wiatrem wydano również dla powiatów: lubartowskiego, lubelskiego, Lublina, łęczyńskiego, świdnickiego, krasnostawskiego, chełmskiego, Chełma, zamojskiego, Zamościa, hrubieszowskiego, tomaszowskiego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE