rycerze

i

Autor: Pexels

utrudnienia

Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Utrudnienia w centrum Lublina

2023-06-09 12:07

Jakie pasje mają ludzie pozytywnie zakręceni? To nie tylko szermierka i zabytkowe auta, ale też np. przeciąganie tira. Feerii pasji i niecodziennych zainteresowań będą jednak towarzyszyły utrudnienia w ruchu.

Od godzin porannych dla ruchu zostanie zamknięta ul. Kapucyńska. Zakaz ruchu dotyczy obu kierunków za przejściem dla pieszych (z wyłączeniem taxi, dojazdu do posesji oraz organizatora festynu). Na ul. Narutowicza po obu stronach kierowcy i kierowczynie zostaną poinformowani o zakazie skrętu w ul. Kapucyńską.

W godz. 10.00-11.00 odbędzie się rajd rowerowy na trasie: parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny (start), Jana Pawła II w kierunku Armii Krajowej, rondo Kowcza, Jana Pawła II, Filaretów, Głęboka, Sowińskiego, Al. Racławickie (wjazd na teren KUL – złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II), Al. Racławickie, Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski. Przewidywana liczba uczestników i uczestniczek to około 80 osób. Przejazd rowerowy będzie się odbywał w trakcie trwającego ruchu pojazdów. Bezpieczeństwo zapewnią służby policyjne.

W godz. 14.30-15.30 odbędzie się Przemarsz Orkiestry Szkockiej z ul. Krakowskie Przedmieście na Plac Litewski. Przejście nastąpi ulicami: Krakowskie Przedmieście (deptak), pl. Łokietka, ul. Królewska (przejście dla pieszych), ul. Bramowa, ul. Rynek, ul. Bramowa, ul. Królewska (przejście dla pieszych), pl. Łokietka, ul. Krakowskie Przedmieście (deptak) na Plac Litewski. Przemarsz Orkiestry przez przejście dla pieszych na ul. Królewskiej nastąpi przy wstrzymaniu ruchu pojazdów komunikacji miejskiej przez służby porządkowe na czas niezbędny do przejścia kolumny pieszych.

Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych

Odbędzie się na placu Litewskim w godz. 11-16 po raz 13. Festyn otworzy Rajd Rowerowy „Śladami Św. Jana Pawła II”, na czele którego jechać będzie samochód „Papa Mobile” z czasu  pierwszej wizyty papieża w Polsce.

Rok 2023 to rok sto sześćdziesiątej rocznicy wybuchu powstania styczniowego, dlatego zaprezentowany zostanie legendarny Czołg Średni Sherman M4A1 (76)W (nr kadłuba 4688, nr armaty 6875, nr inwentarzowy DZTW 10050001), który stał się podstawowym czołgiem 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka i 2 Brygady Pancernej 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Poza tym będzie można zobaczyć grupy rekonstrukcji historycznych, w tym Rycerstwo XV i XVII wieku, Obóz Kozacki i Obóz Powstańców Styczniowych, pokaz Orkiestry Szkockiej, wziąć udział w lekcji szermierki w wykonaniu policji z Radomia, zobaczyć ekspozycję zabytkowych samochodów i pojazdów wojskowych, ponadto prezentacje pasjonatów i pasjonatek oraz kolekcjonerów i kolekcjonerek. Grupa lubelskich baloniarzy przygotuje prezentację napełniania balonu, a grupa strongmanów zaprezentuje jedną z konkurencji, którą będzie przeciąganie TIR-a.

Zobacz zdjęcia: Nieznane oblicza roślin. Zaraz Weekend z Florystyką

Wirtualnta strzelnica w Nowym Sączu