Do Lublina wraca akdemicka lekka atletyka. Najbliższe zawody już w sobotę

2020-07-23 13:08
lekka atletyka
Autor: pixabay.com/Pexels

Na dobre do rywalizacji wracają w Lublinie lekkoatleci. Najbliższe zawody już w sobotę!

W pierwszym kwalifikacyjnym mityngu Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki weźmie udział ponad 140 zawodników i zawodniczek z 16 klubów. Wśród nich 15 sportowców AZS UMCS Lublin. Swój udział potwierdzili między innymi sprinterzy: Karolina Kołeczek czy Jakub Lempach. Tą pierwszą zobaczymy na starcie klasycznego sprintu na 100 metrów. Z kolei Lempach jest faworytem tego dystansów wśród panów.

Emocjonująco zapowiada się również konkurs pchnięcia kulą mężczyzn. Tutaj kandydatem do triumfu będzie Konrad Bukowiecki, reprezentant AZS UWM Olsztyn, o zwycięstwo powalczy też dobrze spisujący się Sebastian Łukszo. To pierwszy sezon kulomiota w barwach AZS UMCS Lublin, którego szeregi zasilił w styczniu tego roku. Jego rekord życiowy, ustanowiony na początku miesiąca to 19.65 metra. Możliwe, że Sebastian znów zbliży się do takiego rezultatu.

Zwody startują w Lublinie w sobotę o godz. 14.00, dokładny program znajdziecie tutaj.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE