Choinka w Pałacu Prezydenckim ma wyjątkowe ozdoby. Wykonali je zamojscy uczniowie

i

Autor: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Choinka w Pałacu Prezydenckim ma wyjątkowe ozdoby. Wykonali je zamojscy uczniowie

2022-12-06 13:58

W ostatni piątek w Pałacu Prezydenckim pojawiła się już choinka. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pojawiły się na niej ozdoby przygotowane przez uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Młodzi artyści ubrali drzewko wraz z Pierwszą Damą. Trzeba przyznać, że choinka prezentuje się pięknie!

Praca nad przygotowaniem projektu i jego realizacją  trwała półtora miesiąca. Uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali dekoracje nawiązujące do trwającego roku romantyzmu w Polsce, a także inspirowali się  ornamentami kamieniczek zamojskich, chcąc podkreślić regionalny charakter stworzonych ozdób. 

– Bardzo podoba mi się, że nie zapominacie o swoim regionie i jesteście z niego dumni – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Pogratulowała naszej młodzieży, nauczycielom  wspaniałego projektu nawiązującego także do trwającego roku romantyzmu.

 – Efekt jest naprawdę imponujący – podkreśliła Pierwsza Dama, dziękując  młodzieży i nauczycielom  za udział w inicjatywie.

Przypomniała, że choinkę będą oglądali goście z kraju i zza granicy odwiedzający Pałac Prezydencki.

- Pani Prezydentowa rozmawiała z uczniami i nauczycielami o szkolnych specjalizacjach, planach na przyszłość, ich dokonaniach i ambicjach artystycznych. Młodzieży i towarzyszącym jej nauczycielom – Pani Dyrektor Marzenie Tadeusz, Koordynatorowi Projektu Panu Tomaszowi Bełechowi i Panu Wojciechowi Duklewskiemu – informuje Małgorzata Godzisz z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

Świątecznej atmosfery tego spotkania  dopełniło wspólne śpiewanie kolęd.