Choinka w Pałacu Prezydenckim ma wyjątkowe ozdoby. Wykonali je zamojscy uczniowie

i

Autor: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Choinka w Pałacu Prezydenckim ma wyjątkowe ozdoby. Wykonali je zamojscy uczniowie

2022-12-06 13:58

W ostatni piątek w Pałacu Prezydenckim pojawiła się już choinka. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pojawiły się na niej ozdoby przygotowane przez uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Młodzi artyści ubrali drzewko wraz z Pierwszą Damą. Trzeba przyznać, że choinka prezentuje się pięknie!

Praca nad przygotowaniem projektu i jego realizacją  trwała półtora miesiąca. Uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali dekoracje nawiązujące do trwającego roku romantyzmu w Polsce, a także inspirowali się  ornamentami kamieniczek zamojskich, chcąc podkreślić regionalny charakter stworzonych ozdób. 

– Bardzo podoba mi się, że nie zapominacie o swoim regionie i jesteście z niego dumni – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Pogratulowała naszej młodzieży, nauczycielom  wspaniałego projektu nawiązującego także do trwającego roku romantyzmu.

 – Efekt jest naprawdę imponujący – podkreśliła Pierwsza Dama, dziękując  młodzieży i nauczycielom  za udział w inicjatywie.

Przypomniała, że choinkę będą oglądali goście z kraju i zza granicy odwiedzający Pałac Prezydencki.

- Pani Prezydentowa rozmawiała z uczniami i nauczycielami o szkolnych specjalizacjach, planach na przyszłość, ich dokonaniach i ambicjach artystycznych. Młodzieży i towarzyszącym jej nauczycielom – Pani Dyrektor Marzenie Tadeusz, Koordynatorowi Projektu Panu Tomaszowi Bełechowi i Panu Wojciechowi Duklewskiemu – informuje Małgorzata Godzisz z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.

Świątecznej atmosfery tego spotkania  dopełniło wspólne śpiewanie kolęd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE