Chciała wynająć mieszkanie w Warszawie, padła ofiarą oszustów. 23-latka straciła tysiąc złotych

2023-01-24 18:57
Przelew internetowy
Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

23-latka z powiatu zamojskiego padła ofiarą oszustwa metodą „na wynajem”. Młoda kobieta, chcąc zarezerwować mieszkanie, wpłaciła na wskazane przez „właściciela” konto tysiąc złotych zaliczki. Tuż po otrzymaniu przelewu kontakt z wynajmującym się urwał, a pieniądze przepadły bez śladu.

23-latka z powiatu zamojskiego dała się oszukać podczas poszukiwania mieszkania na wynajem na terenie Warszawy. Młoda kobieta, przeglądając oferty w internecie, natrafiła na ogłoszenie, które ją zainteresowało, więc chciała skontaktować się z wynajmującym. Ten jednak, zamiast kontaktu telefonicznego, zaproponował porozumiewanie się za pomocą aplikacji.

– Wszystkie kwestie dotyczące mieszkania oraz warunki najmu, które nie były zawarte w ogłoszeniu, ustalali w przesyłanych do siebie wiadomościach – opisuje st. asp. Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji i dodaje: – Wiarygodności całej sytuacji miało nadać przesłanie przez wynajmującego zdjęcia swojego dowodu osobistego. Jak się później okazało, dokument ten stracił ważność w 2020 roku, na co w tamtym czasie kobieta nie zwróciła uwagi.

23-latka, przekonana o uczciwości wynajmującego, wpłaciła na wskazane przez niego konto zaliczkę w wysokości tysiąca złotych. Pieniądze te miały zagwarantować młodej kobiecie rezerwację mieszkania (bez wcześniejszego obejrzenia lokum). Niestety, tuż po dotarciu przelewu do odbiorcy, kontakt z nim się urwał.

Niedługo później 23-latka ponownie natrafiła na tę samą ofertę, a po pewnym czasie zauważyła, że ogłoszenie całkowicie zniknęło z sieci. Wtedy dotarło do niej, że padła ofiarą oszustów i zgłosiła sprawę na policję. Teraz mundurowi będą prowadzić czynności zmierzające do zatrzymania oszusta.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE