Samochód rozbił się na barierze energochłonnej

i

Autor: Lubelska policja kolaż

Samochód rozbił się na barierze energochłonnej. Kierowca miał ponad 2 promile

2023-01-23 13:08

41-latek z powiatu zamojskiego wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jazdę zakończył uderzając w barierę energochłonną, w wyniku czego uszkodzony został cały przód pojazdu.

Z ustaleń policjantów wynika, że w niedzielne popołudnie w Żdanowie (pow. zamojski) kierowca fiata, jadąc w kierunku miejscowości Mokre nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem i rozbił pojazd na barierze energochłonnej. W wyniku zdarzenia uszkodzony został cały przód auta, a także bariera.

W miejscu zdarzenia przez kilka godzin obowiązywał ruch wahadłowy. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych. 41-latek kierujący fiatem jechał sam.

– Okazało się, że mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile. Stracił już prawo jazdy – informuje st. asp. Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

41-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, otrzymanie zakazu prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.