Chatka Żaka zagrała w teledysku Kamila Bednarka

2021-02-03 10:51 M.W
Kamil Bednarek
Autor: AKPA Kamil Bednarek

Widzieliście już nowy teledysk Kamila Bednarka do utworu "Prosto w twarz"? Jeśli tak, to na pewno rozpoznaliście, gdzie kręcony był klip. Za scenerię do utworu posłużyła lubelska Chatka Żaka. To nie jedyny regionalny akcent w teledysku.

Utwór "Prosto w twarz" Kamila Bednarka promuje nadchodzącą płytę artysty. Warto zwrócić uwagę na teledysk, który powstał do tej piosenki. Większość z was na pewno rozpozna charakterystyczne wnętrza lubelskiej Chatki Żaka.

- Z pytaniem o możliwość powstania teledysku w naszych wnętrzach zgłosił się do nas menadżer Kamila Bednarka. Przyjechał, obejrzał salę i dalej sprawy potoczyły się same – powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Chatka Żaka UMCS po 2-letnim remoncie

Ujęcia do teledysku kręcono 13 stycznia. Uwagę przyciągają nie tylko wnętrza, ale również występujące w klipie postaci mimów. To członkowie lubelskiej grupy improwizacji teatralnej Poławiacze Pereł: Przemysław Buksiński, Mirosław Urban, Michał Łysiak, Marcin Wąsowski i Łukasz Szymanek.

Przy okazji pobytu w Lublinie artysta udzielił krótkiego wywiadu, który nieco rozjaśnia jego zainteresowanie naszym miastem

W Bychawie mam dziadków, więc Lublin jest mi bliski i miałem okazję patrzeć, jak z roku na rok coraz bardziej się rozwija. (…) Lubię wracać do lubelskich juwenaliów, bo publika tu jest szalona, pełna energii i zawsze miło wspominam te koncerty – wyjaśnił w rozmowie z uczelnianą telewizją UMCS.