Na jednej z lubelskich uczelni porozmawiają o... mokradłach. Mają swój dzień [AUDIO]

2021-01-29 12:10 Jacek Werner
Mokradła
Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Porozmawiają o mokradłach i ich ważnej roli w ekosystemie. Na obchody Światowego Dnia Mokradeł zaprasza m.in. lubelski UMCS, który z tej okazji przygotował dwie prelekcje on-line.

Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie: Co dzieje się, kiedy woda, mokradła i człowiek spotykają się we wspólnej przestrzeni?

- Entuzjaści mokradeł - pracownicy i studenci Wydziału, podzielą się swoją wiedzą na temat tych fascynujących ekosystemów. Od czterech lat, podążając za ogłaszanymi corocznie hasłami przewodnimi obchodów Światowych Dni Mokradeł, eksplorujemy z Państwem coraz to nowe rejony wiedzy, wspólnie starając się spojrzeć na mokradła z coraz to innej strony. W tym roku na mokradła poprowadzi nas woda. Najbardziej oswojona i banalna ze wszystkich znanych nam substancji? Żywioł? Zagadka? Co dzieje się, kiedy woda, mokradła i człowiek spotykają się we wspólnej przestrzeni? Zapraszamy do wspólnej podróży przez mokradła i poszukiwania odpowiedzi na zadane pytania - mówi Aneta Adamska, rzecznika UMCS.

  • 2 lutego o godz. 10.00 prelekcja "Człowiek, woda i mokradła - ciągła walka czy pokojowe współistnienie?", którą wygłoszą dr K. Mięsiak-Wójcik, dr J. Sposób, dr M. Suchora. Aby wziąć w niej udział należy przesłać zgłoszenie na adres: dzienmokradelumcs@gmail.com.
  • 4 lutego o godz. 17.15 prelekcja "Współuzależnieni od wody: mokradła i człowiek" w ramach cotygodniowych odczytów Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Wydarzenie będzie transmitowane przez MS Teams. Aby wziąć udział w odczycie wystarczy kliknąć link do transmisji znajdujący się na stronie www.umcs.pl.