Były burmistrz Kazimierza Dolnego skazany. Mężczyzna odpowiadał za kierowanie autem po pijanemu

2023-01-24 16:20
Były burmistrz Kazimierza Dolnego skazany
Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Na pół roku pozbawienia wolności (w zawieszeniu na rok) sąd skazał Andrzeja P., byłego burmistrza Kazimierza Dolnego. Mężczyzna odpowiadał za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Wyrok jest nieprawomocny.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2 stycznia 2021 r. Według przekazów medialnych, to właśnie wtedy Andrzej P. razem z kolegami pił alkohol, po czym postanowił odwieźć jednego ze znajomych. Jazda jednak zakończyła się w rowie, a były burmistrz do swojego domu wrócił pieszo. O wszystkim zostali poinformowani policjanci, którzy przybyli do miejsca zamieszkania mężczyzny i zbadali go alkomatem. Jak podaje PAP, sąd ustalił, że trzy kolejne badania wykazały u Andrzeja P. 1,05-0,98 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Były burmistrz Kazimierza Dolnego skazany

We wtorek (24 stycznia br.) biuro prasowe Sądu Okręgowego w Lublinie poinformowało, że puławski sąd wydał wyrok w tej sprawie. 61-letni Andrzej P. został skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok próby. Sąd nakazał mu także wpłatę 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Mężczyzna otrzymał ponadto trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na poczet kary sąd zaliczył okres zatrzymania prawa jazdy od 4 stycznia 2021 r. do 24 stycznia br. Wyrok jest nieprawomocny.

W latach 2014-2018 Andrzej P. był burmistrzem Kazimierza Dolnego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE