pilne

i

Autor: Eska

Lubelskie. Dostał ciosy młotkiem od byłego męża swojej partnerki. 60-latek zmarł w szpitalu

2023-01-24 15:46

Nie udało się uratować życia 60-latka, który w nocy został zaatakowany młotkiem przez byłego męża swojej partnerki. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 1.30 w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z domów na terenie gminy Strzyżewice (pow. lubelski). Według ustaleń policji, 54-letni mężczyzna wszedł do domu i zaatakował podczas snu byłą żonę i jej partnera młotkiem, po czym uciekł. 52-latka przeżyła, a 60-letni mężczyzna został w ciężkim stanie przewieziony do szpitala. Natomiast ciało sprawcy znaleziono we wtorek rano nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Policja podała, że wykluczono udział osób trzecich.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała PAP we wtorek popołudniu, że nie udało się uratować życia zaatakowanego 60-latka. Śledczy prowadzą dwa śledztwa w tej sprawie.

„Jedno dotyczy usiłowania zabójstwa byłej żony i zabójstwa jej konkubenta. Drugie postępowanie dotyczy śmierci 54-letniego sprawcy. W najbliższych dniach zaplanowano sekcje zwłok” – przekazała rzeczniczka, dodając, że trwa ustalanie motywu działania sprawcy.