Bialska szkoła walczy z nieznanym wirusem. Odwołane zajęcia [AUDIO]

2020-02-04 18:04
Bialska szkoła walczy z nieznanym wirusem. Odwołane zajęcia [AUDIO]
Autor: pixabay.com

Jedna z lubelskich szkół walczy z niezidentyfikowanym wirusem. Choroba zaatakowała Szkołę Podstawową w Zalesiu, w powiecie bialskim, na Lubelszczyźnie, gdzie spośród prawie 300 uczniów na lekcje przyszło tylko 95. Dyrekcja odwołała zajęcia do końca tygodnia.

Kłopoty zdrowotne uczniów zaczęły się już w ubiegłym tygodniu, kiedy frekwencja zaczęła spadać. Rodzice skarżyli się na wysoką, sięgająca 40 stopni temperaturę, kaszel czy bóle mięśniowo-stawowe swoich dzieci. Szczyt zachorowań przypadł na 3 lutego, kiedy w szkole nie pojawiła się jedna trzecia uczniów.

We wtorek, 4 lutego, dyrekcja podjęła decyzję o odwołaniu zajęć do końca tygodnia.

Ze względu na liczne zachorowania uczniów, zajęcia edukacyjne w dniach 05-07.02.2020 r. zostają odwołane. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w godzinach od 7.30 do 16.00. - czytamy na stronie placówki.

Szkoła jest w stałym kontakcie z rodzicami, kuratorium oświaty i sanepidem. Diagnostyka prowadzona jest w kierunku grypy i jej wykluczenia - słyszymy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej.

- Mamy podejrzenie wystąpienia grypy i objawów grypopochodnych, i w tym kierunku prowadzimy diagnostykę - mówi Marcin Nowik, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej. - Wszystkim chorym zalecamy pozostanie w domach i nierozprzestrzenianie dalej choroby [...] W skupiskach takich, jak szkoły, zakażenia na taką skalę się zdarzają - dodaje inspektor.

- Zalecamy wszystkim chorym pozostanie w domach - mówi Marcin Nowik, dyrektor bialskiego sanepidu

Wyniki powinny być znane w ciągu dwóch dni. Służby sanitarne uspokajają i wykluczają koronowirus. Na terenie powiatu bialskiego w tym roku nie odnotowano większej liczby przypadków zachorowań na grypę. Czasowo, zachorowalność ta wzrosła na terenie Gminy Zalesie. W Polsce w tej chwili wirusem grypy zakażonych jest ok. 20 tysięcy osób [dane za ostatni tydzień stycznia 2020]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE