Akcja Jedzenie zamiast bomb w epidemicznej odsłonie [AUDIO]

i

Autor: zdj. Food Not Bombs Lublin

Akcja "Jedzenie zamiast bomb" w epidemicznej odsłonie [AUDIO]

2020-12-10 17:58

Tym razem bez wspólnego gotowania i wydawania posiłków na ulicach Lublina. Organizatorzy i organizatorki akcji "Jedzenie zamiast bomb" tym razem dzielą się z potrzebującymi mieszkańcami Lublina zupą w słoikach.

Wydawana jest co sobotę w Jadłodzielni Lublin na Targowisku przy al. Tysiąclecia 2 w Lublinie . - W każde sobotnie popołudnie wystawiamy słoiki z gorącą zupą na regały jadłodzielni, bez tłoczenia się i z zachowaniem dystansu społecznego - mówi nam Michał Wolny, aktywista z "Food Not Bombs Lublin".

Społecznicy i społeczniczki przyjmą chętnie litrowe słoiki z nakrętką na zupę. Można je zostawiać w dni robocze w jadłodzielni lub w sobotę w czasie trwania akcji, ok. godz. 14:00.

- Wspomóc nas można też na różne inne sposoby. Zapraszamy do kontaktu z propozycją przygotowania kilku słoików litrowej zupy. Ważne, żeby były one wegetariańskie lub wegańskie. Taka idea przyświeca naszej akcji - dodaje Michał Wolny.

W Lublinie aktywiści pomagają w takiej formie już po raz dwudziesty. Na świecie akcja ma już czterdziestoletnią tradycję i - jak zaznacza Wolny - od zawsze miała wymiar humanitarny. - To nie jest akcja stricte charytatywna. Ma wymiar polityczny, solidarnościowy i wspierający - wyjaśnia.

Dzisiaj w ten sposób lublinianie nadal pokazują, że rząd zbyt mało środków przekazuje na wspieranie ubogich i potrzebujących.

Wydawanie zup potrwa do późnej wiosny.

Szczegóły na "Food Not Bombs Lublin".

- Zachowujemy zasady sanitarne. Zupę wydajemy co sobotę w słoikach - mówi Michał Wolny, aktywista z Food Not Bombs Lublin
Akcja Jedzenie zamiast bomb w epidemicznej odsłonie [AUDIO]

i

Autor: zdj. Food Not Bombs Lublin
Trwa montaż bożonarodzeniowej szopki w Lublinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE