Wyprawka szkolna

i

Autor: Getty images

Finanse

Złożyłeś wniosek o wyprawkę szkolną? Masz czas tylko do końca listopada!

2023-12-04 10:58

30 listopada mija termin na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną. W ramach programu „Dobry Start” rodzice uczniów mogą otrzymać 300 zł na zakup pomocy szkolnych. Do połowy listopada w całym kraju wpłynęło już ponad 3 mln wniosków o wypłatę świadczenia.

Tylko do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu programu „Dobry Start”. 300+ na wyprawkę szkolną to świadczenie przysługujące rodzicom każdego uczącego się dziecka, niezależnie od dochodów. W ramach programu rodzice mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje raz w roku na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

- Jeśli ktoś jeszcze wniosku o 300 plus nie wysłał do ZUS-u, to warto się pospieszyć – radzi Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Po 30 listopada złożenie dokumentu będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Wniosek o wypłatę świadczenia z programu „Dobry Start” można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Na PUE ZUS dostępny jest specjalny kreator wniosków, który prowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. We wniosku należy podać m.in. numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu.

Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie, w tym m.im. wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia.

Pieniądze z programu „Dobry Start” są wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy. Do 14 listopada w całej Polsce złożono 3.273.027 wniosków o wyprawkę szkolną, a ZUS wypłacił rodzicom uczniów już 1 mld 37 mln zł.

Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Tempo Dance Festiwal 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE