Wypadek ciężarówek na S8. Zginął 27-letni kierowca

i

Autor: PSP Łask/Facebook

śmiertelny wypadek

Wypadek ciężarówek na S8. Zginął 27-letni kierowca

2023-06-04 17:38

W niedzielę (4 czerwca) rano doszło do wypadku dwóch ciężarówek na drodze ekspresowej S8 w Nieceni. W wyniku zdarzenia zginął 27-letni kierowca.

Aktualizacja - godzina 17:00

Między węzłami Łask i Zduńska Wola Wschód na drodze ekspresowej S8 można już podróżować w kierunku Wrocławia. W niedzielę od rana trasa była całkowicie zablokowana po śmiertelnym wypadku z udziałem dwóch ciężarówek. Obecnie możliwy jest przejazd pasem szybkim.

O częściowym udrożnieniu drogi w niedzielę po godz. 16:00 poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Do wypadku doszło w niedzielę (4 czerwca) po godz. 7:00 na drodze S8, w Nieceni, między węzłami Łask i Zduńska Wola Wschód.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki MAN, jadąc w kierunku Wrocławia, zatrzymał pojazd na pasie awaryjnym z powodu awarii. W tym samym momencie na tył naczepy najechał pojazd ciężarowy marki Volvo. W wyniku zderzenia 27-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu

- przekazał Mateusz Piliński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Na miejscu pod nadzorem prokuratury pracują policjanci.

Utrudnienia w ruchu na S8

Po wypadku zablokowana jest droga w kierunku Wrocławia na odcinku między węzłami Łask i Zduńska Wola Wschód. Ruch kierowany jest na objazdy drogami lokalnymi.

Dostawczak uderzył w drzewo, kierowca wyleciał z kabiny. Koszmarny wypadek pod Barwicami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE