Wraca wigilia dla samotnych i potrzebujących. 400 osób zasiądzie przy wigilijnym stole

2022-12-09 12:23
wigilia dla samotnych
Autor: UMŁ

Po dwóch latach przerwy wraca wigilia dla osób samotnych i potrzebujących. W ostatnich latach nie było możliwe zorganizowanie spotkania ze względu na pandemię COVID-19. Wigilia odbędzie się 24 grudnia w Hali Expo w Łodzi.

Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Święta Bożego Narodzenie to dla większości z nas okres kojarzący się z ciepłem, rodziną, prezentami i radością. Niestety,  nie każdy może ten wyjątkowy czas spędzić ze swoimi najbliższymi. I to właśnie dla osób samotnych każdego roku organizowana jest wyjątkowa wigilia. Niestety, ostatnie dwa lata to czas pandemii koronawirusa i ze względu na obostrzenia, nie było możliwości zorganizować tego wydarzenia. Jednak w 2022 roku świąteczne spotkanie powróci, a organizatorzy zapraszają na nie wszystkich potrzebujących.

Wigilia dla samotnych. Szczegóły spotkania

Wigilia miejska rozpocznie się 24 grudnia o godzinie 12:00 w Hali Expo w Łodzi. W tym roku organizuje ja Urząd Miasta Łodzi we współpracy z MOPS-em, Centrum Służby Rodzinie i Stowarzyszeniem Missio Quotidiana. Przygotowywana jest dla 1000 potrzebujących. Ważne jest jednak, by wcześniej się zapisać. 

Wigilia odbędzie się w dwóch formach, w wersji stacjonarnej i mobilnej. Oznacza to, że 400 osób zasiądzie przy wigilijnym stole, a do tych, którzy nie mogą dotrzeć na miejsce, pojadą wolontariusze ze świątecznymi potrawami.

Wszyscy zgromadzeni przy wigilijnym stole przełamią się opłatkiem, a na świątecznym stole pojawi się, jak nakazuje tradycja, 12 potraw. Jak podkreśla miasto, nie zabraknie wśród nich barszczu wigilijnego, z uszek, z sałatki śledziowej, z ciasta jak również owoców.

Ogromne ilości zabawek i pomocy dydaktycznych trafi do łódzkich szkół. Ma to pomóc w integracji uczniów

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE