Wiadukty na Przybyszewskiego zostaną wyburzone. Miasto chce je wybudować od nowa

2021-09-28 15:38
wiadukt przybyszewskiego łódź
Autor: mat. prasowe UMŁ

Wiadukty na ul. Przybyszewskiego zostaną wyburzone, a następnie wybudowane od nowa - poinformowały we wtorek (28 września) władze Łodzi. W pierwszym etapie rozebrany ma być wiadukt wiodący w stronę centrum miasta.

- Dziś podpisujemy umowę z firmą Intercor z Zawiercia na przebudowę wiaduktów na ul. Przybyszewskiego – dwóch drogowych i jednego tramwajowego. To jest inwestycja na którą wszyscy czekaliśmy. Stare wiadukty są w fatalnym stanie. Cieszę się, że udało się wybrać wykonawcę, przeszliśmy procedurę przetargową. Ostateczna wartość inwestycji, która została ustalona podczas aukcji internetowej to blisko 87 mln zł – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, jako pierwszy rozebrany będzie wiadukt wiodący w stronę centrum. Po wybudowaniu nowego, rozebrany zostanie wiadukt w stronę Widzewa i tramwajowy. Według deklaracji urzędników, inwestycja będzie realizowana etapami po to, żeby utrzymać ruch z Janowem i Olechowem.

- Przed nami dokładne ustalenie i zatwierdzenie nowej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem wyłączeń ruchu na szlaku kolejowym. Finał inwestycji zaplanowany jest na koniec 2023 r. - czytamy w komunikacie magistratu.

Nowe wiadukty na ul. Przybyszewskiego będą miały po trzy pasy ruchu. Zarówno autobusy, jak i tramwaje MPK Łódź mają się poruszać środkową estakadą. Powstanie węzeł komunikacyjny tramwajowo-autobusowo-kolejowy, przy ul. Niciarnianej oraz ul. Papierniczej.

– Rozpoczynamy prace organizacyjne obejmujące m.in. projekty organizacji tymczasowej ruchu, projekt rozbiórki wiaduktów, jednak początek prac uzależniony jest od tego kiedy PKP wpuści nas na swój teren. Połowę inwestycji planujemy zakończyć jesienią 2022 r. a całość jesienią 2023 r. To typowa dla naszej firmy inwestycja, mamy potencjał i doświadczenie. Sądzę, że przy tej inwestycji nie powinno nas nic zaskoczyć – mówi wykonawca Piotr Jurczyk.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE