W Łodzi i regionie obowiązuje zakaz organizowania wycieczek i masowych wyjść dzieci z przedszkoli i szkół. W Wieruszowie odwołano lekcje i zajęcia opiekuńczo wychowawcze

2020-03-10 22:01
IIILO w Łodzi
Autor: Ela Piotrowska

Uczniowie nie mogą iść razem do kin, teatrów, muzeów. Na terenie placówek oświatowych wstrzymane zostały apele, koncerty i akademie. Przełożone na inny termin mają być rekolekcje.


Do placówek edukacyjnych trafił specjalny komunikat kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego"W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informuję, że Wojewoda Łódzki wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci oraz nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek. Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych wyjść uczniów i dzieci do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie szkół i placówek takich jak akademie, apele czy koncerty. Polecenie obowiązuje od 9 marca 2020 r. do odwołania". - napisał łódzki kurator oświaty do dyrektorów szkół i przedszkoli.
A co z rekolekcjami? - Podczas rekolekcji też gromadzi się dużo dzieci i młodzieży. Z tego co wiem, rekolekcje będą przekładane - powiedziała nam rzecznik Kuratorium Oświaty w Łodzi Anna Skopińska.

szkolna klasa
Autor: Ela Piotrowska

Wieruszów to pierwszy samorząd w łódzkiem, który zdecydował się na zalecanie dyrektorom odwołania lekcji i innych zajęć edukacyjno-opiekuńczych.- Pięć szkół i trzy przedszkola w Wieruszowie od środy przez dwa tygodnie zawieszają zajęcia. Organ prowadzący i dyrektorzy placówek mają obowiązek poinformować kuratorium, ale kuratorium nie dostało jeszcze żadnej informacji o zamknęciu placówek. Tak naprawde jeszcze nie wiemy jaka jest podstawa prawna- powiedziała Anna Skopińska.

Na fb  Uniwersytetu Łódzkiego  pojawiła sie informacja " W związku z pytaniami o jutrzejsze (środowe) zajęcia, wyjaśniamy - są one, de facto, odwołane, od samego rana. Dziekani zostali już o tym powiadomieni. Zarządzenie Pana Rektora musi się ukazać, takie są przepisy. Po publikacji, prosimy zapoznać się z jego treścią, opublikujemy je we wszystkich naszych kanałach informacji.
Drodzy studenci, władze Uniwersytetu Łódzkiego podejmą jutro decyzję o zawieszeniu WSZYSTKICH ZAJĘĆ. Szczegóły ogłosimy przed południem".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE