Szpitalne jedzenie. Zobacz, jak karmi się polskich pacjentów

i

Autor: pixabay/archiwum prywatne pacjentów

Szpitalne jedzenie. Zobacz, jak karmi się polskich pacjentów

2022-11-24 12:53

Przebywając w szpitalu zawsze mamy nadzieję, że placówka zajmie się nami najlepiej jak się da. Dotyczy to także serwowanych posiłków. Niestety, w większości miejsc w Polsce, szpitalne jedzenie pozostawia wiele do życzenia. Stworzyliśmy galerię, w której znajdziecie posiłki, które pacjenci otrzymują najczęściej.

Jak karmią w polskich szpitalach?

Szpitalne jedzenie od dawna jest tematem sporów. Chociaż w ostatnim czasie znacząco poprawiła się jakość serwowanych posiłków, wciąż w wielu miejscach pozostawia ona wiele do życzenia.

Internauci chętnie dzielą się w mediach społecznościowym tym co otrzymali, niestety w większości przypadków obrazki nie są zachęcające. Jak wynika z informacji uzyskanych przez pacjentów z całego kraju, w szpitalach na śniadanie najczęściej otrzymujemy pieczywo z serkiem topionym, masło, pomidora i wędlinę. Do tego jogurt czy dżem. Jednak w przypadku, kiedy pacjent jest wegetarianinem, omijana jest wędlina i w efekcie zdarza się, że dostajemy nawet sam chleb z masłem. Nie ma zastępczych produktów, w przypadku obiadów często posiłki są zimne, bez smaku. Kolacje wyglądają niemal identycznie jak śniadania, i tak każdego dnia.

Porozmawialiśmy z osobami, które leczyły się w polskich szpitalach i poprosiliśmy ich o zdjęcia przykładowych posiłków, jakie otrzymali. Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii poniżej. Oceńcie sami!

Pacjenci z łódzkiego szpitala złożyli skargę

Na niesmaczne jedzenie skarżą się pacjenci hematologii w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że leżą w placówce nawet tygodniami, przyjmując ciężką chemię.  Jak informuje "Dziennik Łódzki", złożyli nawet w tej sprawie pismo do dyrektora szpitala, w którym proszą o interwencję w sprawie posiłków. Pacjenci przekonują, że z tych samych produktów można gotować smaczniej, wystarczy jedynie odrobina staranności ze strony firmy cateringowej.

Po wniesionej przez 18 pacjentów skardze, szpital zdecydował się na zorganizowanie spotkania z dietetykiem i przedstawicielem firmy cateringowej, którym wszyscy mogli przedstawić swoje postulaty.

Od przyszłego roku łodzianie znajdą nowe mieszkania. Zobacz, jak będzie wyglądał nowy budynek