Szpitalne jedzenie. Zobacz, jak karmi się polskich pacjentów

2022-11-24 12:53
Szpitalne jedzenie. Zobacz, jak karmi się polskich pacjentów
Autor: pixabay/archiwum prywatne pacjentów

Przebywając w szpitalu zawsze mamy nadzieję, że placówka zajmie się nami najlepiej jak się da. Dotyczy to także serwowanych posiłków. Niestety, w większości miejsc w Polsce, szpitalne jedzenie pozostawia wiele do życzenia. Stworzyliśmy galerię, w której znajdziecie posiłki, które pacjenci otrzymują najczęściej.

Jak karmią w polskich szpitalach?

Szpitalne jedzenie od dawna jest tematem sporów. Chociaż w ostatnim czasie znacząco poprawiła się jakość serwowanych posiłków, wciąż w wielu miejscach pozostawia ona wiele do życzenia.

Internauci chętnie dzielą się w mediach społecznościowym tym co otrzymali, niestety w większości przypadków obrazki nie są zachęcające. Jak wynika z informacji uzyskanych przez pacjentów z całego kraju, w szpitalach na śniadanie najczęściej otrzymujemy pieczywo z serkiem topionym, masło, pomidora i wędlinę. Do tego jogurt czy dżem. Jednak w przypadku, kiedy pacjent jest wegetarianinem, omijana jest wędlina i w efekcie zdarza się, że dostajemy nawet sam chleb z masłem. Nie ma zastępczych produktów, w przypadku obiadów często posiłki są zimne, bez smaku. Kolacje wyglądają niemal identycznie jak śniadania, i tak każdego dnia.

Porozmawialiśmy z osobami, które leczyły się w polskich szpitalach i poprosiliśmy ich o zdjęcia przykładowych posiłków, jakie otrzymali. Wszystkie zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii poniżej. Oceńcie sami!

Pacjenci z łódzkiego szpitala złożyli skargę

Na niesmaczne jedzenie skarżą się pacjenci hematologii w Szpitalu im. Kopernika w Łodzi. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że leżą w placówce nawet tygodniami, przyjmując ciężką chemię.  Jak informuje "Dziennik Łódzki", złożyli nawet w tej sprawie pismo do dyrektora szpitala, w którym proszą o interwencję w sprawie posiłków. Pacjenci przekonują, że z tych samych produktów można gotować smaczniej, wystarczy jedynie odrobina staranności ze strony firmy cateringowej.

Po wniesionej przez 18 pacjentów skardze, szpital zdecydował się na zorganizowanie spotkania z dietetykiem i przedstawicielem firmy cateringowej, którym wszyscy mogli przedstawić swoje postulaty.

Od przyszłego roku łodzianie znajdą nowe mieszkania. Zobacz, jak będzie wyglądał nowy budynek

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE