Strajk MOPS Łódź 8 lipca 2022. Będą utrudnienia w ruchu! [MIEJSCE, GODZINA]

2022-07-08 11:51

Strajk MOPS Łódź trwa już dwa miesiące i przybiera na sile. W piątek (8 lipca) protestujący po raz kolejny wyjdą na ulice Łodzi. Gdzie zablokują ruch? O której godzinie rozpocznie się protest? Odpowiedzi na pytania znajdziecie w treści naszego artykułu.

Strajk MOPS Łódź 8 lipca

Następny protest ma się odbyć w piątek (8 lipca) na skrzyżowaniu al. Mickiewicza i Kościuszki, również w godzinach 15:30-16:30. 

Protestujący blokować będą przystanek Piotrkowska Centrum. Jak w poprzednich przypadkach, łodzianie spodziewać się muszą poważnych utrudnień w kursowaniu tramwajów. Powrót z pracy do domu będzie trwał dłużej niż zazwyczaj.

Strajk MOPS Łódź 7 lipca

To drugi protest pracowników socjalnych w tym tygodniu. Poprzedni odbył się w czwartek (7 lipca). Pracownicy MOPS zablokowali skrzyżowanie marszałków (zbieg al. Piłsudskiego z al. Śmigłego-Rydza) między godziną 15:30 a 16:30. 

Strajk MOPS Łódź: utrudnienia w ruchu 

Tak jak przy poprzednich protestach, łodzianie muszą spodziewać się utrudnień w poruszaniu się po mieście. Dotyczy to nie tylko podróży samochodami, ale także komunikacją miejską.

Strajk MOPS Łódź 5 lipca 

Protest pracowników MOPS zaplanowany był w tym tygodniu na wtorek, 5 lipca. Strajkujący mieli zjawić się pod Urzędem Miasta Łodzi. Jak zapowiadali, mieli nadzieję na podjęcie dialogu z prezydent Hanną Zdanowską. W godzinach 15:30 - 17:30 planowana była blokada wyjazdu dla pracowników magistratu.

Ostatecznie jednak, akcja została w ostatniej chwili odwołana.

Strajk MOPS Łódź: czego pracownicy socjalni domagają się od miasta?

Pracownicy socjalni domagają się od miasta wyższych wynagrodzeń za pracę. Jak podkreślają w rozmowach z przedstawicielami mediów, ich zarobki są skandalicznie niskie. Domagają się 1000 zł podwyżki z wyrównaniem od początku 2022 roku.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE