Spektakularna porażka ŁKS Łódź z Pogonią Szczecin 2:4

2024-02-23 7:00

W dniu 23-02-2024 odbył się mecz pomiędzy Pogonią Szczecin a ŁKS-em Łódź w ramach 22 kolejki Ekstraklasy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie o godzinie 20:30. Niestety, nasz zespół nie zdołał odnieść zwycięstwa, przegrywając 2:4.

Poprzednie mecze Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź

W ostatnich trzech meczach między Pogonią Szczecin a ŁKS-em Łódź padły tylko trzy gole. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 września 2019 roku na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Pogoń Szczecin wygrała ten mecz 1:0, zdobywając jedynego gola. Drugi mecz miał miejsce 21 lutego 2020 roku na stadionie Mosir w Łodzi i zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatnie starcie miało miejsce 20 sierpnia 2023 roku na stadionie Miejskim ŁKS Łódź w Łodzi. Tym razem to drużyna gospodarzy zwyciężyła, zdobywając jedynego gola i wygrywając mecz 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Pogoń Szczecin: 1, ŁKS Łódź: 1

Przebieg spotkania

W emocjonującym meczu Pogoni Szczecin z ŁKS-em Łódź, który odbył się w Szczecinie, gospodarze wyszli na prowadzenie. W 13 minucie Kurzawa strzelił bramkę dla Pogoni Szczecin, dając swojej drużynie przewagę 1:0 nad ŁKS-em Łódź. Jednak w drugiej połowie obie drużyny zaprezentowały się znacznie lepiej. W 47 minucie to zawodnik ŁKS-u Łódź, Dani Ramirez, strzelił gola, wyrównując wynik. Niestety, Pogoń szybko odzyskała prowadzenie dzięki bramce Gorgona w 63 minucie. W kolejnych minutach Gorgon i Grosicki zdobyli kolejne gole dla gospodarzy, podwyższając przewagę na 4:1. Mimo honorowej bramki Mlynarczyka dla ŁKS-u w 85 minucie, nie udało im się odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem: Pogoń Szczecin: 4, ŁKS Łódź: 2. W trakcie drugiej połowy doszło również do kilku zmian personalnych oraz przyznano żółte kartki dla Koutrisa z Pogoni Szczecin, Tejana z ŁKS-u Łódź oraz Hotiego i Paryzka z obu drużyn odpowiednio w 73., 87. i 90. minucie meczu.

Pomeczowe podsumowanie

Przed meczem Pogoń Szczecin zajmowała 4. pozycję w tabeli, co wskazuje na ich dobrą formę i wyniki w dotychczasowych spotkaniach. Drużyna odniosła 11 zwycięstw, zremisowała 3 razy i przegrała 7 razy, co daje im ogólnie 36 punktów. Po ostatnim zwycięstwie zdobyli dodatkowe 3 punkty, co oznacza, że obecnie mają na koncie 39 punktów. W przeciwieństwie do tego, ŁKS Łódź przed meczem zajmował dopiero 18. miejsce w tabeli, co świadczy o słabych wynikach drużyny. Dotychczas wygrali tylko 2 mecze, zremisowali 4 razy i przegrali aż 14 spotkań, co daje im ogólnie zaledwie 10 punktów.

W ostatnim meczu nie udało im się zdobyć żadnych punktów. Podsumowując, Pogoń Szczecin prezentuje się znacznie lepiej niż ŁKS Łódź zarówno przed jak i po ostatnim meczu. Mają większą liczbę zwycięstw oraz więcej punktów na koncie.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Pogonią Szczecin a ŁKS-em Łódź, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin odbędzie się 2 marca 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Natomiast mecz Stali Mielec z ŁKS-em Łódź zostanie rozegrany 28 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Miejskim w Mielcu.