Specjalny autobus dla bezdomnych w Łodzi. Którędy pojedzie?

2022-11-30 12:00
Specjalny autobus dla bezdomnych w Łodzi. Którędy pojedzie?
Autor: www.lodz.pl

Od grudnia bezdomni w Łodzi mogą liczyć na specjalną pomoc. W trasę po mieście rusza specjalny autobus z zimową odzieżą i ciepłymi posiłkami. Potrzebujący trafią na podobny asortyment w świetlicy przy al. Piłsudskiego 119.

Wraz z początkiem grudnia na łódzkie ulice wyruszy autobus z rzeczami dla bezdomnych. Potrzebujący będą mogli w nim dostać odzież na zimę, koce, gorącą herbatę i ciepły posiłek. Przedsięwzięcie jest organizowane przez przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Wspiera je także miasto przeznaczając 59 tys. zł z budżetu. Natomiast pojazd zapewnia MPK.

Na portalu miasta Łodzi czytamy, że trasa autobusu jest taka sama jak przed rokiem. O 21:00 wyjedzie ze Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17, a potem odwiedzi kolejno: dworzec Łódź Kaliska (od strony al. Unii Lubelskiej), pl. Barlickiego (od strony ul. Małej), Stary Rynek (od strony ul. Podrzecznej) oraz rynek u zbiegu ul. Przybyszewskiego i ul. Tatrzańskiej. Jeśli na trasie przejazdu pojawiają się osoby poszukujące noclegu, to mężczyźni zostaną odwiezieni do noclegowni przy Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej przy ul. Przybyszewskiego 253, a kobiety – do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Gałczyńskiego 7.

Trasa autobusu dla bezdomnych
Autor: www.lodz.pl

Autobus będzie jeździł tą trasą codziennie do 15 marca. Oprócz tych przejazdów, od 1 grudnia bezdomni będą mogli przychodzić do specjalnej świetlicy przy al. Piłsudskiego 119. Będzie otwarta codziennie między 8 a 16. Tam również otrzymają odpowiednią odzież i ciepły posiłek, a także możliwość skorzystania z sanitariatów oraz pomocy pielęgniarskiej.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE