Remonty w Łodzi

Remont Ogrodowej trwa. Jak przebiegają prace? [GALERIA]

2023-09-27 13:20

Trwa wielki remont ulicy Ogrodowej. Na szczęście, inwestycja powoli zbliża się do końca i w końcu pojawi się nowa jezdnia i proste chodniki, a wszystko w towarzystwie pięknej zieleni. Jak przebiegają prace? Sprawdźcie.

Remont Ogrodowej. Ulica zmieni się nie do poznania

Trwają zaawansowane prace związane z przebudową ulicy Ogrodowej. Po ich ukończeniu jezdnia w rejonie cmentarza przy ul. Ogrodowej będzie miała 6,5 m szerokości i nową, gładką nawierzchnię.

Wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania.

Zostaną położone również szerokie chodniki po obu stronach jezdni, które dla bezpieczeństwa i dobrej widoczności zostaną wyniesione.

Remont Ogrodowej. Jak idą prace?

Skrzyżowanie Ogrodowej z ul. Gdańską zyskało w pierwszym etapie inwestycji nawierzchnię z kostki. Podzielono go na dwie części, co pozwoliło wydzielić przejścia dla pieszych i wjazd na teren Manufaktury. W ulicy zostaną zmodernizowane wodociągi, kanalizacja oraz sieci energetyczna i gazowa. Drogowcy ułożą nowe chodniki i jezdnię oraz wyznaczą miejsca parkingowe. Przybędzie też zieleni, m.in. drzew, podobnie jak na wcześniejszym, już wyremontowanym odcinku.

"Inwestycja jest mocno zaawansowana i zmierza do finału. Prace ziemne są już za wykonawcą. Na całej długości przebudowywanego odcinka nowej drogi są już położone krawężniki, drogowców zobaczymy przy układaniu chodników. W październiku planowane jest układanie ostatnich warstw nowej nawierzchni jezdni. Ostatnim elementem będzie nasadzenie zieleni"- mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Odbiory inwestycji mają rozpocząć pod koniec października 2023 roku.

Rozjechał Basię, poprosił o uniewinnienie

Torowisko na Teofilowie zostanie zmodernizowane

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE