Tragiczny wypadek w Kaliszkach. Auto wjechało pod pociąg. Jedna osoba nie żyje

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Bezpieczeństwo

Pojawią się kamery na przejazdach kolejowych. Urządzenia będą działać podobnie do systemu RedLight

2024-02-19 10:40

W Polsce pojawi się pół tysiąca urządzeń, które będą nakładały mandaty na piratów drogowych. Tym razem jednak chodzi o przejazdy kolejowe, czyli miejsce, w którym dochodzi do dużej ilości wypadków. Kamery będą działać podobnie do systemu RedLight.

Zwiększy się bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Jak donosi portal Rynek-Kolejowy.pl, prezes Urzędu Transportu Kolejowego zapowiedział walkę z wjeżdżaniem na przejazdy kolejowe. Podczas Forum Bezpieczeństwa Kolejowego zapowiedział, że Polsce na przejazdach zostanie zamontowanych aż 500 urządzeń, które będą automatycznie nakładały mandaty na kierowców na przejazdach kolejowych.

"Te urządzenia są gotowe i chcemy je pilnie wprowadzić na 500 najbardziej niebezpiecznych przejazdach. Głęboko wierzę, że takie dyscyplinowanie kierowców pozwoli nam szybko zmniejszyć liczbę wypadków na przejazdach" - zapowiada prezes UTK Ignacy Góra.

Urządzenia maja działać podobnie do systemu RedLight

Kary za wjazd na czerwonym świetle na przejazd kolejowy są wysokie. Mandat wynosi nawet do 2 tysięcy złotych, dodatkowo kierowca musi liczyć się z otrzymania 15 punktów karnych.

System, który pojawi się na przejazdach kolejowych ma działać podobnie do systemu RedLight. Problem polega jednak na tym, że kierowcy wcale się nim nie przejmują. Tylko przez pierwszych kilka tygodni funkcjonowania tych urządzeń na dwóch łódzkich skrzyżowaniach wystawiono 2 tysiące mandatów.

Zrobił to na przejeździe kolejowym! Wszystko się nagrało. Policja pogrążyła kierowcę

Fabryki przy ul. Sienkiewicza w Łodzi przechodzą gruntowną modernizację