Nowatorska operacja onkologiczna w Łodzi. Specjalny program rusza w szpitalu Kopernika [ZDJĘCIA Z OPERACJI, WIDEO]

2021-02-17 8:22
Rewolucyjna operacja onkologiczna w Łodzi
Autor: mat. szpitala im. Kopernika

Zamiast operacji konwencjonalnych - laparoskopia. Tym razem chirurgia wideoskopowa w regionie łódzkim obejmie również zabiegi onkologiczne. Nowatorski program właśnie rusza w szpitalu Kopernika.

Placówka wyposażona została w nowoczesny sprzęt do tego rodzaju operacji. Lekarze przeprowadzili już pierwszą onkologiczną operację wideoskopową.

- Pacjent jest w bardzo dobrym stanie - mówi dr Jan Morawiec. – To był chory z nowotworem jelita grubego. Fragment jelita trzeba było usunąć.

Dlaczego tak ważne jest, by operacje wykonywane było laparoskopowo? - tłumaczy dr Mateusz Jęckowski. – Przede wszystkim chodzi o komfort pacjenta. Pacjent po zabiegu laparoskopowym szybciej wstaje, szybciej może wyjść do domu.

Rozwój chirurgii łączy się z coraz mniejszą inwazyjnością zabiegów - dodaje dr Michał Lewandowicz. – Ma to szczególne znaczenie u pacjentów onkologicznych. Mała inwazyjność zabiegów pozwala na szybką rekonwalescencję i szybkie odzyskanie sił po operacji, a to wiąże się z z szybszym podjęciem dalszego leczenia, np. chemioterapią czy radioterapią.

Laparoskopia stanowi standard leczenia na świecie. W Szpitalu Kopernika w Łodzi z powodzeniem zabiegi tą metodą przeprowadzane są od lat, ale do tej pory w regionie łódzkim rzadkość stanowiło wykorzystanie laparoskopii w onkologii. W szpitalu Kopernika powołano multidyscyplinarny zespół specjalistów, którego celem jest wieloetapowa opieka nad pacjentami onkologicznymi.

Nowatorska operacja laparoskopowa - usuwanie zmian onkologicznych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE