Odrobiły straty i wygrały złoty set. Grot Budowlani Łódź awansowały do ćwierćfinału CEV Cup

Autor: Facebook Grot Budowlani Łódź

2023-01-19 15:51

Grot Budowlani Łódź z dużym sukcesem na arenie międzynarodowej. Udało im się odrobić straty z pierwszego meczu doprowadzając do złotego seta. Tam pokazały swoją wyższość i zwyciężyły 15:9.

Łódź podbija sportowy świat. Siatkarki z Grot Budowlani Łódź awansowały do ćwierćfinału międzynarodowego CEV Cup. Rywalkami łodzianek był zespół z Hiszpanii – Gran Canaria.

Nasze zawodniczki już od samego początku pokazały, że zależy im na dobrym rezultacie, co przejawiało ich ofensywne podejście. Pierwszy set łodzianki wygrały aż 25:12. Trochę trudniej było w kolejnym, ale i tak udało się go wygrać 25:21. W trzecim secie zrobiło się niebezpiecznie, ponieważ Hiszpanki wygrały go po mocnej walce 25:20. Na szczęście udało się doprowadzić do całkowitego rezultatu 3:1, wygrywając ostatniego seta 25:16.

W tym dwumeczu doszło do remisu, ponieważ pierwszy meczy wygrały Hiszpanki 3:1, a drugi Budowlani Łódź tym samym rezultatem. Potrzebny był więc złoty set. Mimo początkowego stresu naszym zawodniczkom udało się wygrać 15:9.