Nie żyje 17-latek porażony piorunem. Podczas burzy schował się pod drzewem

2022-09-12 9:24
Burza
Autor: pixabay.com Burza

Zmarł nastolatek, który w sierpniu w parku im. Poniatowskiego w Łodzi został porażony piorunem. Lekarze walczyli o jego życie dwa tygodnie. Niestety, nie udało się go uratować.

Piorun trafił w dwie osoby jednocześnie

Do tragicznego wypadku doszło w drugiej połowie sierpnia 2022 roku w parku im. Poniatowskiego w Łodzi. W tym czasie w całej Polsce niemal codziennie odnotowywane były burze. 17 latek znajdował się w zieleńcu wraz z swoją koleżanką. Kiedy rozpoczęła się burza, postanowili schować się pod drzewem. Drugi mężczyzna w wieku 26 lat w czasie pojawienia się na niebie błyskawic przebywał zaledwie kilka alejek dalej. Piorun uderzył obu mężczyzn prawdopodobnie w tym samym czasie. Trafili do szpitala

Życia 17-latka nie udało się uratować

Niestety, po dwóch tygodniach walki o życie mężczyzn, młodszego z nich nie udało się uratować. 17-latek zmarł w ubiegłym tygodniu w szpitalu im. WAM. Poszkodowany 26-latek wciąż jest pod opieką lekarzy. 

O tym należy pamiętać podczas burzy

W przypadku burzy ważne jest, by pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim- nigdy nie szukać schronienia pod drzewem! W przypadku przebywania poza domem, najlepiej schować się do najbliższego budynku lub do auta. Podczas burzy nie wolno przebywać również w wodzie ani kłaść się na ziemi. 

Najbardziej niebezpiecznie miejsca w Łodzi. Sprawdź, gdzie jest najwięcej zgłoszeń na policję

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE