Netflix wprowadza nową funkcję. Przyda się szczególnie tym, którzy współdzielą konto z innymi osobami

i

Autor: pixabay

Rozrywka

Nowa funkcja Netflixa. Przyda się szczególnie tym, którzy współdzielą konto z innymi osobami

2023-03-24 15:45

Neftlix uruchomił nową funkcję, która będzie przydatna szczególnie tym użytkownikom platformy, którzy współdzielą konto z innymi osobami. Wyjaśniamy, co pojawiło się w zakładce "Zarządzaj dostępem i urządzeniami". Wiadomość ucieszy wiele osób.

Netflix wprowadza nową funkcję 

Netflix doskonale wie, że współdzielenie konta z różnymi osobami to norma, choć stara się z tym walczyć. Obecnie, korzystając z jednego konta, można oglądać filmy i seriale na różnych urządzeniach. Niektórzy altruistyczni użytkownicy Netflixa, mając pakiet podstawowy, dzielą się dostępem do konta z innymi osobami. W efekcie, chcąc obejrzeć film czy kolejny odcinek serialu, mogą natknąć się na intruza na swoim koncie. Nowa funkcja Netflixa sprawi, że właściciel konta będzie mógł szybko pozbyć się nieproszonego gościa. Umożliwi to nowa funkcja o nazwie "Zarządzaj dostępem i urządzeniami", którą można znaleźć na stronie "Konto" (w zakładce "Bezpieczeństwo i prywatność"). Po przejściu do nowej opcji zobaczymy listę urządzeń, które były ostatnio aktywne na naszym koncie. 

Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik będzie mógł wylogować dane urządzenie, a nawet zmienić na nim hasło. Co istotne, nowa funkcja umożliwia także lokalizację urządzenia oraz podaje datę ostatniego korzystania z platformy. 

Kto skorzysta z nowej funkcji Netflixa?

Warto podkreślić, że współdzielenie konta, zgodnie z regulaminem Netflixa, jest niedozwolone. W założeniu platforma streamingowa dodała nową funkcję z myślą o osobach, które logowały się na swoje konta na różnych urządzeniach, na przykład w czasie wakacji lub goszcząc u znajomych, a później zapomniały się wylogować. Dzięki nowej opcji będą mogły zdalnie się wylogować, chroniąc w ten sposób dostęp do swojego konta. Można jednak przypuszczać, że w rzeczywistości funkcja "Zarządzaj dostępem i urządzeniami" będzie bardziej przydatna przy współdzieleniu konta. 

Przypomnijmy, że w październiku Netlfix wprowadził funkcję przenoszenia profilu. Dzięki niej profil używany na jednym koncie może być skopiowany na inne razem z historią obejrzanych filmów, rekomendacjami czy listą

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE