Pożar

i

Autor: pixabay.com Pożar w Pabianicach - zdjęcie poglądowe

Łódzkie. Dwa pożary domów. Jedna osoba została ranna

2021-11-30 8:02

Strażacy z Łodzi i Zgierza gasili w poniedziałek dwa groźnie wyglądające pożary domów - na ul. Kieratowej w Łodzi i w Michałowie w gminie Zgierz. Na szczęście nikt nie zginął, jedna osoba została ranna - podali strażacy.

Po południu ogień zauważono przy ulicy Kieratowej na osiedlu położonym w północno-zachodniej części Łodzi.

Pożar wybuchł w domu jednorodzinnym. Po dogaszeniu rozebrano konstrukcję dachową. "Jedna osoba została poszkodowana, a dwie osoby ewakuowane z budynku. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, nie wymagały hospitalizacji" - podano w komunikacie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. W akcji brało udział 20 strażaków.

Drugi pożar wybuchł w miejscowości Michałów - części wsi Wola Branicka, w gminie Zgierz (Łódzkie). Zapalił się tymczasowy dom tzw. holenderka - podali strażacy z powiatu zgierskiego. Ogień ogarnął część dachu.

Jeszcze przed przyjazdem ratowników mieszkańcy domu zdążyli się ewakuować. Przyczyną pożaru - jak przekazali strażacy - była najprawdopodobniej wada systemu grzewczego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi