Koronawirus

i

Autor: Pixabay.com

Koronawirus Łódzkie 21 maja 2021. Raport z Ministerstwa Zdrowia. Ile zakażeń w Łódzkiem?

2021-05-21 10:37

W piątek, 21 maja, po godz. 10 poznamy najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w kraju. Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Polsce? Jak dużo zachorowań w poszczególnych regionach? Ile zakażeń w Łódzkiem? Jak przebiega ogólnopolska akcja szczepień? Czy uda nam się uniknąć czwartej fali? Czytaj najnowsze informacje dotyczące pandemii.

Koronawirus Łódzkie 21.05.

1 679 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W piątek, 21 maja, po godz. 10 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce.

Wczoraj, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2086 nowych przypadkach. Zmarło 250 osób.

Ile zakażeń w Łódzkiem? W piątek, w Łódzkiem zarejestrowano 135 zakażeń.

W czwartek odnotowanych zostało 146 nowych zachorowań w województwie łódzkim.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

  • Węgry znoszą większość restrykcji
  • 17 mln szczepień przeciw COVID-19
  • 314 laboratoriów wykonuje w Polsce testy na koronawirusa

Węgry znoszą większość restrykcji

Węgry zniosą większość restrykcji epidemicznych, w tym godzinę policyjną, po osiągnięciu progu 5 mln zaszczepionych, co powinno nastąpić w najbliższy weekend – zapowiedział w piątek premier Viktor Orban w Radiu Kossuth.

- Sztab operacyjny zdecydował dzisiaj, że możemy znieść znaczną część restrykcji. Pozostaną natomiast ograniczenia, z których zwalnia tylko szczepienie lub przejście Covid-19 – powiedział Orban.

Zniesiona zostanie godzina policyjna, obowiązująca obecnie od godz. 24 do 5 rano, zniesione zostaną godzinowe ograniczenia pracy lokali gastronomicznych i obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej, będzie też można uprawiać sport, także zbiorowy, w przestrzeni publicznej. Ponadto można będzie organizować imprezy na świeżym powietrzu z udziałem do 500 osób, w tym demonstracje.

17 mln szczepień przeciw COVID-19

W Polsce wykonano dotąd ponad 17 mln szczepień przeciw COVID-19. Wszystkie pełnoletnie osoby, zainteresowane przyjęciem preparatu, a także 17-latkowie i 16-latkowie, mogą się zapisać i zaszczepić. Rząd zachęca, aby korzystać z tej możliwości.

Szczepienia są dobrowolne, ale od ich liczby zależy, czy uchronimy się przed negatywnymi skutkami możliwej kolejnej fali jesienią – akcentował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Apelujemy do wszystkich, aby podeszli do szczepień na COVID-19 – mówił.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślał w czwartek, że wszystkie wykorzystywane w Narodowym Programie Szczepień w Polsce szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne i skuteczne. Nie ma znaczenia, którą się zaszczepimy – zaznaczał.

314 laboratoriów wykonuje w Polsce testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Na liście jest 314 laboratoriów.

W woj. dolnośląskim są 22 laboratoria, w kujawsko-pomorskim – 20, w lubelskim – 23, w lubuskim – 7, łódzkim – 19, małopolskim – 24, a w woj. mazowieckim – 46.

W woj. opolskim testy wykonuje 5 laboratoriów, w woj. podkarpackim – 14, w podlaskim – 12, pomorskim – 14, w śląskim – 30, świętokrzyskim – 14, w woj. warmińsko-mazurskim – 18, w wielkopolskim – 32, a w woj. zachodniopomorskim – 14.

Raport z Anteny 20.05