To był jedyny taki rower na świecie. Skradziono specjalny jednoślad Szymonowi z Łodzi! [AUDIO]

2021-05-20 16:33
Szymon Rogaczewski
Autor: Szymon Rogaczewski

​18-letni Szymon z Łodzi cierpi na niedowład lewostronny i mózgowe porażenie dziecięce. Specjalnie dla niego, zbudowany został jednoślad z doczepionymi dwoma kółkami. Dzięki temu, nastolatek mógł przejechać tym rowerem pół Polski. Teraz został skradziony! Czy uda się go odnaleźć? Szymon apeluje o pomoc w mediach społecznościowych i za naszym pośrednictwem.

Na tym rowerze przemierzył pół Polski, teraz ktoś odebrał mu możliwość poruszania się jednośladem. 18-letni Szymon z Łodzi cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Specjalnie dla niego, rodzice jego kolegów z klasy zbudowali rower, który odpowiada jego potrzebom.

Niestety! Na przełomie kwietnia i maja dom na działce we wsi Bądzyń pod Tuszynem został okradziony i pojazd zniknął. Unikalny rower, który umożliwiał Szymonowi realizację jego pasji, znalazł się w rękach złodziei, niezdających sobie sprawy z tego, jak ważny jest ten jednoślad dla jego właściciela.

- To czarny dwukołowiec z doczepianymi małymi kółkami - mówi Szymon Rogaczewski. - Na ramie znajduje się napis UNIBIKE - dodaje.

- Ten rower był wyjątkowy. Nie mam serca prosić nikogo o zbudowanie kolejnego specjalnego jednośladu - tłumaczy Renata Fice, mama Szymona. - Szymon objechał nim pół Polski, zdobywał statuetki chociaż dojeżdżał jako ostatni - dodaje.

Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie: 

To był jedyny taki rower na świecie! Skradziono specjalny pojazd Szymonowi z Łodzi.
Raport z Anteny 20.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE