Karetka pogotowia Poznań

i

Autor: Pogotowie ratunkowe Poznań Karetka pogotowia, zdj. ilustracyjne

Koronawirus Łódzkie 14 maja 2021. Aktualne informacje z Ministerstwa Zdrowia. Ile zakażeń w Łódzkiem?

2021-05-14 10:42

Koronawirus Łódzkie. W piątek, 14 maja, Ministerstwo Zdrowia poda najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Poznamy aktualne statystyki zachorowań zarówno w kraju, jak i w poszczególnych regionach. Ile zakażeń w Łódzkiem? Sprawdźcie sami. Prezentujemy najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus Łódzkie 14.05.

3 288 nowych przypadków koronawirusa - w piątek, 14 maja, Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Zmarło 289 osób.

W czwartek, resort zdrowia poinformował o 3 730 nowych przypadkach koronawirusa.

Ile zakażeń w Łódzkiem? Resort zdrowia poinformował o 241 nowych przypadkach w regionie.

W czwartek, w woj. łódzkim zarejestrowanych zostało 308 nowych przypadków. W środę, w regionie wykrytych zostało 328 przypadków.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

  • Koronawirus. Luzowanie obostrzeń
  • Ekspertka. Powinniśmy szczepić 16- i 17-latków
  • Ponad 4 mln w pełni zaszczepionych

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń

Zgodnie z decyzją rządu, od soboty będą mogły być otwarte na świeżym powietrzu ogródki w restauracjach; więcej osób będzie mogło także podróżować transportem publicznym, czyli np. pociągami, autobusami, tramwajami.

Poluzowanie w gastronomii oraz w transporcie wynika z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które weszło w życie 8 maja br.

Zgodnie z nim, od soboty 15 maja do 28 maja restauracje oraz lokale gastronomiczne mogą otworzyć dla klientów swoje ogródki na świeżym powietrzu. Klienci będą musieli zajmować co drugi stolik i odległość między stolikami będzie musiała wynosić co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m licząc od powierzchni stolika.

Ekspertka. Powinniśmy szczepić 16- i 17-latków

Rada Medyczna wydała rekomendację, by jak najszybciej szczepić przeciw COVID-19 osoby w wieku 16 i 17 lat. Czekamy teraz na decyzję rządu - powiedziała konsultant krajowa ds. medycyny rodzinnej, prof. UMW Agnieszka Mastalerz-Migas, będąca również członkiem Rady Medycznej przy premierze.

- Szczepionką Comirnaty powinniśmy jak najbardziej szczepić osoby w wieku 16 i 17 lat. Według charakterystyki produktu leczniczego, ta szczepionka w tym przedziale wiekowym jest dopuszczona do stosowania. Rada Medyczna rekomenduje takie szczepienia. To tylko kwestia decyzji rządu, by tych nastolatków szczepić. Była mowa o tym, że powinna ona zapaść w tym tygodniu, ale trudno przesądzać - powiedziała prof. Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Mastalerz-Migas.

Prawie 4 miliony w pełni zaszczepionych!

W Polsce wykonano więcej niż 15 mln szczepień przeciwko COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 4 mln osób. Jak wynika z rządowych statystyk z czwartku, dzienna liczba szczepień wyniosła ponad 410 tys. - najwięcej na Mazowszu i na Śląsku.

O przekroczeniu wykonania 15 mln szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce poinformował w czwartek po południu szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk. Z kolei w pełni zaszczepionych jest 4 030 995 osób - wynika z rządowego zestawienia na stronie gov.pl.

Raport z Anteny 13.05