Boże Narodzenie 2023. Ile w tym roku będą kosztować żywe choinki?

i

Autor: pixabay

Boże Narodzenie 2023

Już niedługo Boże Narodzenie. Ile w tym roku wydamy na żywą choinkę?

2023-12-30 17:10

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą droższe od ubiegłorocznych, dlatego warto wcześniej zaplanować wydatki. Na liście zakupowej milionów Polaków znajdzie się żywa choinka. Już wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za drzewo w tym roku.

Boże Narodzenie 2023. Ile w tym roku będą kosztować żywe choinki?

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze dwa miesiące, wiele osób już zaczyna planować świąteczne wydatki. Tegoroczne święta będą droższe od ubiegłorocznych, dlatego warto dobrze zaplanować budżet. Na sklepowych półkach już pojawia się świąteczny asortyment, dlatego niektórzy z wyprzedzeniem kupują prezenty, żeby zminimalizować grudniowe koszty lub uciec przed zakupową gorączką.

Na liście zakupowej milionów Polaków znajdzie się żywa choinka. Choć zakup drzewka dwa miesiące przed świętami mija się z celem, już można oszacować, ile będzie kosztować.

Niektóre drzewka kosztują 1000 złotych

Nadleśnictwo Babki ogłosiło już ceny sprzedaży detalicznej choinek w 2023 roku. W tym roku choinki kupimy od 20 do nawet 1000 złotych, oczywiście wszystko zależy od gatunku oraz wysokości drzewka. Najmniej zapłacimy za świerk pospolity. Drzewko poniżej 70 centymetrów powinno kosztować około 20 złotych. Jak podaje Nadleśnictwo Babki, za sosnę zwyczajną do 2 metrów trzeba będzie zapłacić około 60 zł. Większa może kosztować około 150 zł. Najwięcej wydamy na jodłę jednobarwną. Drzewko poniżej 2 metrów będzie kosztować około 80 złotych, a wyższe co najmniej 250 zł. Ceny jodły o wysokości powyżej 5 metrów sięgają 1000 złotych.

A ile kosztują sztuczne choinki? W tym przypadku cena również zależy od wysokości, a także od wykorzystanego materiału. Im drzewo będzie bardziej przypominać żywe, tym będzie droższe. Ceny wahają się od 100 do nawet 400 złotych.

Magia świąt w sklepach. Gdzie pojawiły się pierwsze dekoracje na Boże Narodzenie?

Gdzie spędzamy Boże Narodzenie? Na pewno NIE W DOMU | ESKA XD - Radio ESKA #63