Karp

i

Autor: Gospodarstwo Rybackie Topornica

zakupy

Cena karpia 2023. Ile zapłacimy za kilogram świeżej ryby?

2023-12-30 17:09

W ubiegłym roku mogliśmy odczuć znaczną podwyżkę jeśli chodzi o cenę karpia. W związku z szalejącą inflacją, wszyscy zastanawiają się nad kosztem wigilijnej ryby w tym roku. Sprawdziliśmy, ile zapłacimy za 1 kg świeżego karpia.

Cena karpia. Szykuje się kolejny wzrost kosztów?

Inflacja w Polsce wciąż szaleje, co wpływa również na powoli zbliżające się święta Bożego Narodzenia. To właśnie ceny zależą od tego, co pojawi się na naszych stołach. Najpopularniejszym daniem wigilijnym jest oczywiście karp, który w ubiegłym roku kosztował fortunę! Za kilogram świeżej ryby płaciliśmy w 2021 roku płaciliśmy średnio około 20 złotych, a w 2022 roku - 30 złotych. A jak będzie w tym roku? Czy czeka nas kolejny wzrost cen?

Cena karpia 2023. Ile kosztuje 1 kg karpia żywego 2023?

"Fakt" spytał hodowców, na jakie ceny karpi mają się w tym roku szykować Polacy. Jak się okazuje, możemy w tym roku najprawdopodobniej będziemy mogli odetchnąć z ulgą.

Hodowcy nie spodziewają się skoku cen, jaki miał miejsce w ubiegłych latach. Informacje potwierdza "Faktowi" również Andrzej Dmuchowski, wiceprezes Polskiego Karpia, spółki zrzeszającej producentów tej ryby.

"Karp nie zdrożeje. Rybacy utrzymają cenę ryby na ubiegłorocznym poziomie. Jest to możliwe, ponieważ ustabilizowały się ceny pasz. W sklepie karp powinien w tym roku kosztować w okolicach 25-30 złotych za kilogram" - wyjaśnia ekspert.

Plac zabaw: “Idealny tata? To mój mąż” - jak kobiety postrzegają partnerów jako ojców

Wiodący producent czekolady na świecie otwiera kolejną linię produkcyjną w Łodzi