Grot Budowlani z brązowym medalem. Szybko zakończyły rywalizację

Autor: Facebook Grot Budowlani Łódź

2023-05-10 14:43

Awansowały do fazy play-off z 6 miejsca, a finalnie stanęły na podium. Po trzech zwycięstwach z BKS Bielsko-Biała zawodniczki Grot Budowlani Łódź mogą cieszyć się brązowym medalem. Oznacza to, że łódzkie zespoły zajmą dwa miejsca na podium.

To już pewne – Łódź zajmie dwa miejsca na podium. W walce o 3 miejsce w fazie play-off TAURON Ligi siatkarki Grot Budowlani Łódź pokonały BKS Bielsko-Biała. To drugi w historii klubu brązowy medal mistrzostw Polski. Warto zwrócić uwagę na progres drużyny względem rundy zasadniczej gdzie siatkarki zajęły 6. miejsce.

W finale i w walce o 3. miejsce gra się do trzech wygranych. Budowlane szybko zakończyły rywalizacje nie zostawiając wątpliwości kto jest lepszy. Łodzianki wygrały wszystkie mecze. Ich wyniki to kolejno 3:1, 3:0, 3:1.

Ostatni mecz zaczął się niebezpiecznie. Pierwszy set był wyrównany co odzwierciedla jego wynik. BKS Bielsko-Biała wygrało go 26:24. Później wszystko wróciło do normalności, ponieważ łodzianki wygrały dwa kolejne sety 25:22 i 25:17. Emocje podobne do tych z pierwszej części przyniosła ostatnia. Ponownie doszło do gry na przewagi, ale tym razem lepsze okazały się łodzianki wygrywając 27:25.