górnicy w Matce Polce

i

Autor: GM

Górnicy z Bełchatowa w roli św. Mikołajów. Oddali krew dla dzieci z Matki Polki

2020-12-11 15:34

Tym razem św. Mikołaj nie w czerwieni, tylko w czerni, ale też z prezentami, i z tym najcenniejszym-ratującym życie. Górnicy z kopalni Bełchatów odwiedzili dzieci w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki.

 Górnicy oddali krew dla małych pacjentów i przekazali im świąteczne paczki. – W paczkach są pluszaki, różne zabawki, unikaliśmy przynoszenia słodyczy, bo jednak jest to szpital i nie wszystkie chore dzieci mogą jeść łakocie – mówi Barbara Stachowicz z kopalni Bełchatów.

Wizyta górników w Matce Polce to już śwąteczna tradycja – dodaje górnik Cezary Kucjasz. Rokrocznie przyjeżdżamy do szpitala Matki Polki po barbórce, a przed świętami, by wcielić się w role mikołajów i sprawić, by dzieciaki choć na chwilę zapomniały o szpitalnych problemach. Jesteśmy w strojach galowych, dlatego dzieci lubią robić sobie z nami zdjęcia.

Barbórka połączona ze świętami miała z powodu pandemii skromniejszą oprawę - górnicy przyjechali bez orkiestry dętej, nie mogli też sami wręczać dzieciom prezentów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE