Dwie kobiety zginęły w zderzeniu z autem łódzkiego adwokata. DRAMAT rodziny ofiar wypadku

2021-10-13 7:59
 Śmiertelny wypadek koło Barczewa. Nie żyją dwie kobiety, 4-letni chłopiec w szpitalu [ZDJĘCIA]
Autor: KMP Olsztyn

Bliscy kobiet, które zginęły w wypadku z udziałem łódzkiego adwokata, znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Ich sytuacja materialna bardzo się pogorszyła. Teraz ogłosili w internecie zbiórkę pieniężną.

Pod koniec września na lokalnej drodze Jeziorany - Barczewo na Warmii doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie kobiety. Ich auto zderzyło się z samochodem, którym kierował łódzki adwokat. Dzień po wypadku adwokat zamieścił w internecie film, na którym stwierdził m.in., że "to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły".

Dodawał, że niektórzy są zadowoleni, bo "kupili sobie auto za 3 tys. zł". "A nie lepiej wziąć kredyt? Pożyczyć od kogoś kasę? Poczekać? Uzbierać? I kupić auto bezpieczne?" - mówił na nagraniu.

Bliscy ofiar wypadku ogłosili w internecie zbiórkę pieniędzy.

- W tragicznym wypadku samochodowym zginęła moja mama Anna T. oraz mama mojego partnera Wanda Barbara N. Pomagały nam one bardzo w opiece nad dziećmi, a także w razie potrzeby wspierały nas finansowo. Oprócz tego mama mojego partnera opiekowała się chorym mężem, który ma grupę inwalidzką - napisała autorka zbiórki.

Dodała, że ma dwuletnią córeczkę i 4,5-letniego chorego synka.

- Urodził się z rozszczepem podniebienia, a to wiąże się z różnego rodzaju wizytami u lekarza i rehabilitacjami. Stwierdzono u niego również niedosłuch i oczekuje na operację, którą można przeprowadzić tylko w dwóch szpitalach w Polsce - napisała córka ofiary wypadku. Dodała także, że dla męża jednej ze zmarłych należy dostosować mieszkanie do potrzeb jego stanu zdrowia.

- W wypadku uczestniczył również pies, który potrzebuje leczenia i rehabilitacji, gdyż został połamany - dodała. - Same formalności związane z wypadkiem są również dla nas dużym obciążeniem finansowym.

W ostatnich dniach śledztwo dotyczące tragicznego wypadku, z uwagi na zainteresowanie medialne, z prokuratury rejonowej przejęła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Na razie nie przedstawiono nikomu zarzutów, śledczy czekają na opinie biegłych.

Z powodu publicznych, medialnych wypowiedzi adwokata uczestniczącego w wypadku Izba Adwokacka w Łodzi wszczęła wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

Adwokatowi nie zakazano wykonywania zawodu, czy prowadzenia kancelarii.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Rozjechał 4-letniego Pawełka na oczach ojca.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE