Badania dla osób po COVID-19 w Łodzi. Ruszyły zapisy

2021-10-15 12:25
badanie
Autor: Pexels.com

Miasto Łódź przeznaczyło 150 tys. zł ze swojego budżetu na sfinansowanie pakietu badań dla osób, które przebyły zakażenie koronawirusem. W piątek w miejskich centrach medycznych ruszyły zapisy – z badań może skorzystać tysiąc osób.

Badania przeznaczone są dla wszystkich łodzian, którzy przeszli COVID-19 i chcieliby sprawdzić, czy koronawirus pozostawił ślad w ich organizmie – poinformowała w piątek Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Magistrat sfinansuje testy dla tysiąca osób. W pakiecie znalazła się morfologia, CRP, ASP, ALT, D-dimery, kreatynina, mocznik, witamina D metabolit 25 (OH), TSH i poziom glukozy we krwi.

Z badań mogą skorzystać mieszkające w Łodzi osoby dorosłe, które miały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, a od zakończenia izolacji lub hospitalizacji upłynęło więcej niż trzy miesiące.

"Z oferty nie mogą skorzystać osoby, które są objęte opieką pocovidową w ramach NFZ" – zaznaczyła Baranowska.

Nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że można zgłosić się do dowolnego punktu wykonującego te badania. Realizują je wszystkie miejskie centra medyczne: Bałuty, Górna, Polesie, Widzew, MCM im Jonschera i Centrum Medyczne im. Rydygiera. Wystarczy zapisać się na badanie w wybranej miejskiej poradni.

Na konkretne terminy można zapisywać się od piątku w miejskich centrach medycznych – osobiście lub pod numerami telefonu, które można znaleźć na stronie uml.lodz.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE