162 km/h w terenie zabudowanym! Pirat drogowy stracił prawo jazdy

2021-10-15 10:03
pirat drogowy
Autor: mat. policji

112 km/h! O tyle dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, przekroczył 20-letni kierujący seatem leonem. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To wykroczenie zarejestrowali funkcjonariusze z poddębickiej „drogówki”. Policjanci apelują o rozwagę i wyobraźnię za kierownicą.

W południe 14 października 2021 roku w miejscowości Praga w gminie Poddębice, policjanci z wydziału ruchu drogowego namierzyli seata leona, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość.

- W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, 20-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego jechał 162 km/h - relacjonują. - Piratowi drogowemu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, został ukarany 500-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Funkcjonariusze apelują do kierowców:

Przypominamy, że nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Przecenianie własnych umiejętności, brak rozwagi i wyobraźni za kierownicą może kosztować czyjeś życie. Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z "gazu" i spokojną jazdę. Przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE