Artur Baranowski nie wystąpił w finale Jeden z dziesięciu. To jednak nie koniec historii. Może wystąpić w innych teleturniejach

i

Autor: Facebook: Jeden z dziesięciu

rozrywka

Artur Baranowski nie wystąpił w finale "Jeden z dziesięciu". To jednak nie koniec historii. Może wystąpić w innych teleturniejach

2023-11-25 9:00

Artur Baranowski z województwa łódzkiego od kilku dni jest na ustach całej Polski. Wszystko za sprawą rekordowej ilości punktów, którą zdobył w popularnym teleturnieju telewizyjnym "Jeden z dziesięciu". Niestety nie udało mu się dotrzeć na finał programu. Oświadczenie w tej sprawie wydali twórcy programu, z kolei Telewizja Polska postanowiła zaproponować 28-latkowi udział w innych teleturniejach.

Artur Baranowski to 28-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Pochodzi ze Śliwnik w powiecie zgierskim. Z wykształcenia jest ekonomistą, interesuje się grami logicznymi i jazdą na rowerze. W środę, 22 listopada, wystąpił w teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Mężczyzna po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pierwsze trzy pytania w części finałowej, każde kolejne pytanie brał "na siebie", nie dając najmniejszej szansy swoim przeciwnikom. Ostatecznie udzielił poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, zdobywając łącznie 803 punkty w teleturnieju – 773 za poprawne odpowiedzi oraz 30 za zachowanie wszystkich szans. Takiego wyniku nie zdobył nikt w 29-letniej historii programu. – Wziąłem udział, ponieważ chciał sprawdzić swoją wiedzę. Lubię ten teleturniej. Od zawsze byłem jego fanem. A czy się przygotowywałem? Po prostu oglądałem odcinki – powiedział w wywiadzie z finalistami 19. odcinka programu.

Artur Baranowski nie wystąpił w finale "Jeden z dziesięciu". Telewizja Polska zaproponuje mu udział w innych teleturniejach

Cała Polska z niecierpliwością wyczekiwała finału 140. edycji programu "Jeden z dziesięciu", licząc na kolejny sukces 28-latka. Niestety Artur Baranowski nie dotarł do studia. Okazało się, że jego samochód doznał awarii na autostradzie za Warszawą. Usterka była na tyle poważna, że 28-latek musiał wezwać lawetę.

W piątek wieczorem oświadczenie w sprawie nieobecności Baranowskiego wydali twórcy programu.

"Ogromnie żałujemy, że pan Artur Baranowski, który zdobył w 19. odcinku 140. edycji programu "Jeden z dziesięciu" rekordowe 803 punkty, nie pojawił się na nagraniu Wielskiego Finału 140. edycji programu. O swojej nieobecności poinformował nas telefonicznie w dniu nagrania" – czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku "Jeden z dziesięciu".

Zaznaczono też, że "wszyscy zawodnicy są informowani, że w przypadku niestawienia się na nagranie, tracą możliwość uczestnictwa w Wielkim Finale. W prawie 30-letniej historii programu takie nagłe nieobecności miały miejsce wielokrotnie, choćby jesienią ubiegłego roku, kiedy również Wielki Finał 134. edycji został rozstrzygnięty wśród 9 zawodników. Pan Artur Baranowski, zgodnie z regulaminem programu, wygrał nagrodę w wysokości 10 tys. zł za zdobycie największej liczby punktów w 140. edycji" – napisano w oświadczeniu.

To jednak jeszcze nie koniec. W piątkowym wydaniu "Wiadomości" TVP przekazano również, że Telewizja Polska planuje zaoferować Arturowi Baranowskiemu udział w innych teleturniejach. – Biorąc pod uwagę wszechstronną wiedzę i wyjątkowość pana Artura Baranowskiego, Telewizja Polska zaproponuje mu udział w innych teleturniejach wiedzowych – powiedział Waldemar Stankiewicz.

On odpowiedział na wszystkie pytania w teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Sprawdź jak ty dasz sobie radę

Pytanie 1 z 15
Pojazdy mechaniczne. Czy silnik diesla ma świece zapłonowe?

Głośno o Arturze Baranowskim. Najlepsze MEMY z rekordzistą programu "Jeden z dziesięciu"

To jeden z najbardziej wzruszających momentów w "The Voice of Poland". Mamy wideo