Historyczny wyczyn w Jeden z dziesięciu! Artur Baranowski z Łódzkiego zdobył komplet punktów

i

Autor: Wikipedia, Jeden z Dziesięciu/Facebook/print screen

TV

Historyczny wyczyn w "Jeden z dziesięciu"! Artur Baranowski z Łódzkiego zdobył komplet punktów

2023-11-23 12:44

Widzowie teleturnieju „Jeden z dziesięciu" czekali na to od 1994 roku. Po raz pierwszy w historii programu uczestnik zdobył komplet punktów. Dokonał tego Artur Baranowski - ekonomista z województwa łódzkiego. Gratulujemy!

Historyczny wyczyn w "Jeden z dziesięciu"! 

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" emitowany jest w telewizji od 1994 roku. Przez 29 lat nikomu nie udało się dokonać tego, co zrobił w ostatnim odcinku jeden z uczestników. W środę, 22 listopada, Artur Baranowski zdobył komplet punktów, wprawiając w osłupienie Tadeusza Sznuka. Mężczyzna po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pierwsze trzy pytania w części finałowej, każde kolejne pytanie brał „na siebie”, nie dopuszczając do głosu swoich przeciwników. Udzielił poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, zdobywając łącznie 803 punkty w teleturnieju – 773 za poprawne odpowiedzi oraz 30 za zachowanie wszystkich szans. Takiego wyniku nie zdobył nikt w 29-letniej historii programu „Jeden z dziesięciu”. To absolutny rekord, a ustanowił go mieszkaniec województwa łódzkiego. Artur Baranowski pochodzi ze Śliwnik w powiecie zgierskim. Z wykształcenia jest ekonomistą, interesuje się grami logicznymi i jazdą na rowerze.

Jak skomentował swój występ?

- Wziąłem udział, ponieważ chciał sprawdzić swoją wiedzę. Lubię ten teleturniej. Od zawsze byłem jego fanem. A czy się przygotowywałem? Po prostu oglądałem odcinki - powiedział w wywiadzie z finalistami 19. odcinka programu. 

Występ Artura Baranowskiego bez wątpienia przejdzie do historii programu. Widzowie teleturnieju nie szczędzą gratulacji oraz słów uznania dla uczestnika.

- „”Mam wrażenie, że Pana konkurenci trochę się nudzą.”Historia napisała się na naszych oczach. Myślałem, że to się nigdy nie wydarzy, ale niemożliwe nie istnieje. Dozgonny szacunek dla Pana Artura”, „Zobaczyć rekord 803 punktów, wiele lat na to czekałem. Brawo dla Pana Artura!”, „I to jest JEDEN z dziesięciu!Gratulacje!”,”Wow! Gratuluję wiedzy, historyczny odcinek – komentują widzowie teleturnieju na Facebooku.

Wygraną skomentował także Tomasz Orzechowski, należący do grona uczestników, którzy zdobyli najwięcej punktów w historii teleturnieju. 

- Ha! Wiedziałem, że to możliwe. Gratulacje Artur, to jest fajne osiągnięcie i empiryczny dowód na to, że maksymalnie w #1z10 można zdobyć 803 punkty. Świetnie bawiłem się wczoraj przed telewizorem i krzyczalem "i to mi się podoba, i o to chodzi!". Mam nadzieję, że masz z tego taką samą zabawę, jaką ja miałem i cieszę się, że teraz moim jedynym wyzwaniem w 1z10 będzie wygrać odcinek z 1 punktem. Będzie trudno, ale trzeba się starać - napisał na Facebooku.

Tam zobaczysz najpiękniejsze zachody słońca

Groby prowadzących i uczestników teleturniejów. Mistrzowie "Va Banque", "Jeden z dziesięciu" i "Miliard w rozumie". Niezapomniani