Andrzej Sapkowski odwiedził studio CD Projekt RED. Wspierał tworzenie Wiedźmina 4?

i

Autor: Facebook CD PROJEKT RED

Technologie

Andrzej Sapkowski odwiedził studio CD Projekt RED. Wspierał tworzenie Wiedźmina 4?

2023-03-21 19:01

Łódzki pisarz Andrzej Sapkowski – twórca Wiedźmina, odwiedził studio, które na podstawie jego książek tworzy grę wideo. Podczas wizyty dyskutowano na tematy związane z produkcją i rozdawano autografy.

Gra stworzona na podstawie książki łódzkiego pisarza podbija międzynarodowe rynki. Tym pisarzem jest Andrzej Sapkowski, a grą oczywiście Wiedźmin. Jest to tytuł uwielbiany przez graczy nie tylko z Europy, również w Stanach Zjednoczonych stał się wielkim hitem. To głównie z tej gry jest znane studio odpowiedzialne za jej stworzenie - CD Projekt RED.

Jakiś czas temu relacja między twórcami książki i gry stała się bliższa. To przez wizytę Sapkowskiego w studiu „Redów”. Pisarz toczył dyskusję z twórcami, rozdawał autografy, a także przyglądał się procesowi powstawania gry.

Ostatnia z serii gier - Wiedźmin 3: Dziki Gon, powstała niemal 8 lat temu. Przez ten czas CD Projekt RED ciężko pracowali. Tworzyli ciekawe produkcje, jak np. Cyberpunk 2077. Mimo to, fani z całego świata wciąż wypatrują kiedy powstanie „czwórka”. O kolejnej części Wiedźmina wiadomo tylko tyle, że powstaje. Jednak takie rzeczy jak jej fabuła czy data premiery jest znana prawdopodobnie tylko jej twórcom. Być może Sapkowski zjawił się w studiu właśnie z powodu powstającej produkcji.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE