Pracownik łódzkiego MPK zabił młotkiem kunę

i

Autor: pixabay.com

Kryminalne

Pracownik łódzkiego MPK zabił młotkiem kunę. Sąd zdecyduje, czy trafi do więzienia

2023-03-21 12:11

Nawet 3 lata więzienia grożą pracownikowi łódzkiego MPK, który na terenie zajezdni zabił młotkiem kunę. Oskarżony o zabójstwo zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę. W poniedziałek (20 marca) pracownik MPK stanął przed sądem.

W poniedziałek (20 marca) przed Sądem Rejonowym Łódź-Śródmieście rozpoczął się proces pracownika łódzkiego MPK, oskarżonego o zabójstwo kuny ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2022 roku na terenie zajezdni przy ul. Telefonicznej w Łodzi.

Jak ustaliła prokuratura, 51-letni mężczyzna uderzył młotkiem napotkaną kunę domową, po czym dobił ją, skacząc po niej. Następnie wrzucił martwe zwierzę do kartonu i zostawił je w śmietniku. Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamery monitoringu. Oskarżony mężczyzna przyznał się do winy i stwierdził, że żałuje tego, co zrobił. Wyjaśnił, że zaatakował kunę, ponieważ dziwnie się zachowywała.

Jak przypomina Dziennik Łódzki, początkowo sąd skazał w postępowaniu nakazowym mężczyznę na 6 miesięcy ograniczenia wolności, zobowiązując go do prac społecznych. Z orzeczeniem tym nie zgodziła się prokuratura, która argumentowała, że oskarżony zabił zwierzę ze szczególnym okrucieństwem. Sprawa wróciła więc do sądu i rozpoczął się proces. Po wysłuchaniu świadków sąd zapowiedział, że wyrok zostanie ogłoszony 30 marca.

Mały koziołek wpadł do studni. Potrzebna była pomoc
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE