​Zuchwałe kradzieże "na wyrwę" w centrum Leszna

2021-09-21 11:59
​Zuchwałe kradzieże na wyrwę w centrum Leszna
Autor: pixabay.com

Sprawca został zatrzymany przez policję. Mężczyznę wypatrzył strażnik miejski.

Do kradzieży doszło na przełomie sierpnia i września. Rano na Pl. Metziga złodziej wyrwał torebkę kobiecie czekającej na taksówkę. Kilak dni później na ul. Chrobrego podszedł do mężczyzny na ławce, poprosił o kilka złotych na alkohol, a gdy ten sięgnął po portfel wyrwał mu go razem z plecakiem i uciekł. Straty oszacowano na blisko 5 tys. złotych. Mundurowi wytypowali sprawcę i jego wizerunek przekazali także strażnikom miejskim.

Już po kilku dniach, operatorzy kamer w siedzibie Straży Miejskiej, zauważyli na monitoringu mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi dostarczonemu przez policjantów. Mężczyzna siedział na ławce na Rynku. Patrol Straży Miejskiej wylegitymował mężczyznę i powiadomił policjantów - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Teraz 35-latek może posiedzieć - 5 lat w więzieniu.

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE