Porażka w pierwszym ćwierćfinale play-off zespołu GI Malepszy Arth Soft Leszno

i

Autor: AB

Futsal

Porażka w pierwszym ćwierćfinale play-off zespołu GI Malepszy Arth Soft Leszno

2024-04-25 12:11

Rozpoczęła się najważniejsza część sezonu w FOGO Futsal Ekstraklasie. Zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno po sezonie zasadniczym zajął 4 miejsce i rywalizuje w serii do dwóch zwycięstw w I rundzie play-off, czyli ćwierćfinałach z Dremanem Opole Komprachcice. Rywalizacja ta rozpoczęła się dla naszej drużyny źle.

Niedobry początek

Że nie będzie łatwo wszyscy wiedzieli. Zespół z Opolszczyzny grał w rundzie zasadniczej na praktycznie tym samym poziomie, co ekipa z Leszna, która ostatnio została pozbawiona Jakuba Kąkola. Ten podczas zgrupowania kadry nabawił się przykrej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego i nie zobaczymy go już w tym sezonie, a i przyszły może okazać się stracony. Pierwszy mecz I rundy nie poszedł po myśli gości z Leszna, którzy już do przerwy przegrywali 3:0 po hatt-tricku byłego reprezentanta Polski w klasycznej piłce nożnej Waldemara Soboty. Potem było nawet 4:0. Nasz zespół rzucił się do odrabiania start. Było już 4:2 po bramkach Konopackiego i Betowskiego, ale przeciwnik szybko odpowiedział. Podopiecznym trenera Tomasza Trznadla udało się jeszcze zdobyć bramkę po strzale Siecli w okresie gry w przewadze, ale w tym czasie jedną bramkę ekipa z Wielkopolski też straciła. Wszystko zakończyło się wynikiem 7:3 i teraz trzeba będzie odrabiać straty w Trapezie.

Mamy nadzieję że drugi mecz, który rozegrany zostanie w sobotę o 19.00 sprawi, że dojdzie do trzeciej, decydującej o awansie potyczki o półfinał, bo to spotkanie także odbyłoby się w leszczyńskiej hali z tego względu, że GI Malepszy Arth Soft Leszno zajęło wyższe miejsce po serii zasadniczej od rywala.

Drugie otwarcie parku linowego w Lesznie

QUIZ piłka nożna lat 90. Liga Mistrzów, Puchar UEFA, PZP. Pamiętasz te mecze?

Pytanie 1 z 19
Legia Warszawa w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 95/96 uległa: