Zabytkowym autosanem czy w rajdzie? Motoryzacyjny WOŚP w Lesznie

2023-01-24 8:28
Zabytkowym autosanem czy w rajdzie? Motoryzacyjny WOŚP w Lesznie
Autor: FB MZK Leszno Przed laty takimi autosanami jeździli mieszkańcy Leszna. Autobus ma ponad 30 lat.

​W niedzielę po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Lesznie grać będzie na… czterech kółkach. Zaplanowano przejażdżki zabytkowym autosanem MZK i tradycyjny rajd WOŚP Automobilklubu Leszczyńskiego.

Przejażdżki zabytkowym autobusem MZK w Lesznie

Zabytkowy autosan H9-35 kursuje po Lesznie od wielkiego dzwonu. Na przejażdżki starym autobusem zapraszają Miejski Zakład Komunikacji oraz Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie. Autobus kursować będzie w godzinach od 12:00 do 14:00. Kursy zaczynać i kończyć będą się przy „trzynastce”. Uwaga! Przejazd będzie biletowany - specjalne bilety przygotują uczniowie podstawówki, a pasażerowie zapłacą za nie tyle, ile będą chcieli. Bilety będzie można nabyć u kierowcy autobusu. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do WOŚP.

Kiermasz dla WOŚP w SP nr 13 w Lesznie

XXII Rajd WOŚP z Automobilklubem Leszczyńskim

Zgłoszenia załóg przyjmowane są drogą elektroniczną lub tuż przed startem. Baza rajdu czynna będzie na Rynku od 9:30, a pierwsza załoga wyruszy stamtąd w trasę o 11:00. Po drodze czekają: konkurencje turystyczne, próby sprawnościowe, rozwiązywanie testów i zwiedzanie zabytkowych obiektów. To będzie już XXII Rajd WOŚP organizowany przez Automobilklub Leszczyński. Wpisowe kosztuje 100 złotych. Cały dochód przekazany zostanie Wielkiej Orkiestrze na walkę z sepsą.

Pływanie dla WOŚP w Lesznie - Test Coopera w wodzie

Więcej imprez organizowanych w niedzielę w Lesznie w ramach WOŚP znajdziecie TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE