Autor: FB/Wamet Dobry Wiązar Dąbcze

Tenis stołowy

Z małej miejscowości na tenisowe salony!

2023-12-11 11:35

KS Wamet Dobry Wiązar Dąbcze jako pierwszy polski klub awansował do finałów Europe Trophy kobiet. Debiutujące w Europe Trophy tenisistki stołowe z Dąbcza rywalizowały w grupie "B", w której znalazły się także najlepsze zespoły z Estonii – TalTech Sports Tallinn oraz Łotwy – Salaspils Galda TK.

Historyczny sukces tenisistek Wametu Dobry Wiązar Dąbcze

Tenisistki stołowe Wametu Dobry Wiązar Dąbcze w estońskim Pärnu-Jaagupi jako pierwsze w historii polskiego tenisa stołowego wywalczyły awans do turnieju finałowego Europe Trophy.

Debiutujące w Europe Trophy tenisistki stołowe z Dąbcza rywalizowały w grupie “B”, w której obok czwartego zespołu Drużynowego Pucharu Polski kobiet w sezonie 2022/2023 znalazły się także najlepsze zespołu z Estonii – TalTech Sports Tallinn oraz Łotwy – Salaspils Galda TK.

Turniej w Pärnu-Jaagupi tenisistki Wametu Dobry Wiązar rozpoczęły od pokonania aktualnych mistrzyń Estonii – TalTech Sports Tallinn 3:1. Dwa punkty w tym spotkaniu dla klubu z gminy Rydzyna wywalczyła Natalia Michorczyk, a jeden Katarzyna Trochimiuk.

Dobry Wiązar Dąbcze awansował do Grand Finals Europe Trophy

Jeszcze lepiej tenisistki stołowe 1-ligowca z Wielkopolski zaprezentowały się w swoim drugim spotkaniu przeciwko drużynowym mistrzyniom Łotwy – Salaspils Galda TK. Wamet Dobry Wiązar Dąbcze zwyciężył w tym spotkaniu 3:0. Punkty zdobyły Paulina Stachecka, Natalia Michorczyk i Katarzyna Trochimiuk.

Dwa zwycięstwa zapewniły Wametowi Dobry Wiązar Dąbcze pierwsze miejsce w grupie “B” i historyczny awans do Grand Finals Europe Trophy, w którym udział weźmie osiem zespołów. Turniej odbędzie się w pierwszej połowie 2024 r.