Wschowska policja zaprasza na zbiórki krwi. PIerwsza w piątek

i

Autor: KPP we Wschowie Każda zbiórka będzie prowadzona w krwiobusie.

Wschowska policja zaprasza na zbiórki krwi. Pierwsza w piątek

2023-02-07 16:57

W tym roku zaplanowano cztery takie akcje. Może w nich wziąć udział każdy dorosły.

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie od kilkunastu lat współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni przez Regionalne Centrum certyfikatem firmy promującej oddawanie krwi. Również w 2020 roku powstał klub Honorowego Dawcy Krwi przy komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. Osoby zainteresowane mają możliwość wstąpienia do naszego klubu. Można podsumować wszystkie przeprowadzone akcje jako udane i zliczyć oddaną krew w ponad setce oddanych litrów - mówi Maja Piwowarska, oficer prasowy policji we Wschowie.

Pierwsza zbiórka krwi w tym roku odbędzie się 10 lutego. Kolejne zaplanowano także w piątki: 12 maja, 11 sierpnia i 10 listopada. Wszystkie prowadzone będą w krwiobusie, który każdego dnia na kilka godzin zaparkuje przed budynkiem komendy we Wschowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE